Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 maja 202209:14

Trzy dni w Tatrach z raciborskim PTTK

Trzy dni w Tatrach z raciborskim PTTK - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Raciborzu zaprasza na wyprawę z cyklu „Trzy dni w Tatry”.

Tatry - najwyższe pasmo w łańcuchu Karpat, również najwyższe między Alpami a Uralem i Kaukazem. Są częścią Łańcucha Tatrzańskiego, w Centralnych Karpatach Zachodnich. Wysokogórska część Tatr o glacjalnym charakterze jest unikatowa w skali Polski i zalicza się do najwyższej kategorii pod względem atrakcyjności. Tatry są objęte ochroną przez ustanowienie na ich obszarze polskiego Tatrzańskiego Parku Narodowego i słowackiego Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz przynależności do Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery UNESCO. Krainy etnograficzne otaczające Tatry to: Podhale, Spisz, Orawa i Liptów.

TERMIN 27.05 – 29.05.2022
1. Wyprawa odbędzie się bez względu na pogodę.
2. Wyprawa nie ma charakteru komercyjnego i jest realizowana na zasadach samorealizacji siłami wolontariatu członków PTTK zgodnie ze statutem PTTK.
3. Udział w imprezie traktujemy jako dorozumianą zgodę na publikację w fotorelacji. Jeżeli uczestnik nie wyraża na to zgody, to zobowiązany jest do dostarczenia takiej informacji na piśmie.
4. Uczestnicy wyprawy zobowiązani są do przestrzegania przyjętego planu wycieczek oraz ewentualnych jego modyfikacji wprowadzonych przez organizatora, a także realizowania założeń czasowych.
5. Dokonanie opłaty za wyjazd jest potwierdzeniem przyjęcia do wiadomości regulaminu oraz jego przestrzegania.
6. Uczestnicy wyprawy są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków.

PROPONOWANY PROGRAM WYJAZDU:
1 dzień: Palenica Białczańska - Wodogrzmoty Mickiewicza - Siklawa - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Wodogrzmoty Mickiewicza - Palenica Białczańska
2 dzień: Dol. Chochołowska - Trzydniowiański Wierch - Starorobociański Wierch - Siwy Zwornik - Ornak - Dol. Starorobociańska - Dol. Chochołowska
3 dzień: Wierch Poroniec - Rusinowa Polana - Gęsia Szyja - Psia Trawka - Brzeziny

Zbiórka uczestników na dworcu PKS w dniu 27.05.2022 r o godzinie 4.00 i 5.00 wyjazd, planowany powrót w dniu 29.05.2022 r. w godzinach wieczornych. Koszt wyprawy: członkowie PTTK z opłaconą składką, młodzież do 18 roku życia i studenci: 480 zł, osoby niezrzeszone: 500 zł. Bilety wstępu do Tatrzanskiego Parku Narodowego we własnym zakresie. Cena zawiera: Przejazd autokarem, dwa noclegi,dwie obiadokolacje , dwa śniadania, opiekę licencjonowanego Przewodnika, ubezpieczenie.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA - DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!

Zapisy wraz z wpłatą przyjmujemy w biurze PTTK w godzinach 10.00-16.00 od pn. do czw. do 19.05.2022 r. oraz na konto PTTK 33 1750 0012 0000 3444 8477 w tytule wpisując TATRY 3 dni, Imię i nazwisko uczestnika, numer telefonu oraz datę urodzenia lub pesel (niezbędne do ubezpieczenia) lub DO WYCZERPANIA MIEJSC.

Biuro PTTK Oddział Racibórz Ul. Chopina 16 ,47-400 Racibórz, Tel. (032) 4153093 Informacje na temat wyprawy udziela również Andrzej Kuśnierz tel 608 442 739

Autor: red., fot. pixabay.com/Robert_C, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport17 września 202520:48

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO]

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Na stadionie przy ul. Srebrnej 12 w Raciborzu rozegrano dziś, 17 września mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Spotkanie miało niecodzienny charakter, ponieważ naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny noszące tę samą nazwę – Unia Racibórz oraz rezerwy Unii Turza Śląska.

red., fot. Jan Ptak
Aktualności17 września 202521:24

Pałac w Sławikowie odsłoni swoje tajemnice [ZAPOWIEDŹ]

Pałac w Sławikowie odsłoni swoje tajemnice [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. lotnicze arch. R. Ambroziewicza
Reklama
Reklama
Aktualności18 września 202513:28

Wielki szacunek. Dawcy krwi uhonorowani w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Wielki szacunek. Dawcy krwi uhonorowani w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartek, 18 września 2025 roku, w sali konferencyjnej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu odbyła się wyjątkowa uroczystość. Wydarzenie to poświęcone było osobom, które od lat dzielą się tym, co najcenniejsze – własną krwią. Podczas ceremonii wręczono odznaki i legitymacje „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie18 września 202518:27

Dziedzictwo Leona Mludka rozkwita – Pietrowice Wielkie z Zielonym Arboretum dzięki WFOŚiGW

Dziedzictwo Leona Mludka rozkwita – Pietrowice Wielkie z Zielonym Arboretum dzięki WFOŚiGW - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Dwadzieścia lat temu pasja jednego człowieka stała się początkiem niezwykłej przemiany. Leon Mludek, pszczelarz, społecznik i ekolog, stworzył przy drodze do Gródczanek, tuż obok pątniczego kościółka pw. św. Krzyża, niewielkie arboretum. Dziś, po latach, ten zakątek natury rozkwita na nowo, wzbogacony o nowe nasadzenia, ścieżki i przestrzenie rekreacyjne, stając się jednym z najpiękniejszych punktów na mapie Pietrowic Wielkich.

Grzegorz Wawoczny
Reklama
Reklama
Aktualności18 września 202520:01

Edukacja zdrowotna – znikome zainteresowanie w raciborskich szkołach

Edukacja zdrowotna – znikome zainteresowanie w raciborskich szkołach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Racibórz:

W polskich szkołach w roku szkolnym 2025/2026 wprowadzono nowy przedmiot – edukację zdrowotną. Jednak, jak wynika z danych zebranych przez raciborski magistrat, zainteresowanie tymi zajęciami wśród uczniów jest znikome.

(greh)
Reklama
Aktualności17 września 202508:42

Nowości książkowe w bibliotece

Nowości książkowe w bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.