Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 kwietnia 202222:44

Czytelnik ostrzega! Przez kolejki w raciborskim wydziale komunikacji można stracić zaliczkę na nowy samochód

Czytelnik ostrzega! Przez kolejki w raciborskim wydziale komunikacji można stracić zaliczkę na nowy samochód  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Gdy poszukiwałem samochodu nowego i w trakcie załatwiania jego kupna w jednym z salonów w Wrocławiu powiedziałem, że odbiorę samochód za jakieś nie szybciej jak dwa tygodnie, to pan mi oznajmił, że to jest chyba jakiś żart, gdyż w samym Wrocławiu nie ma kolejek do rejestracji pojazdów a taki Racibórz ma mieć kolejki 14-dniowe - napisał do nas p. Leszek z Raciborza. Mamy komentarz starostwa.

- Nie zdecydowałbym się na napisanie tego maila, gdyby nie fakt, że sam muszę przez to przechodzić. A mianowicie, niedawno temu musiałem wymienić dowód rejestracyjny samochodu prywatnego ze względu na brak możliwości wbijania kolejnych pieczątek ważności przeglądu technicznego. Ku mojemu zdziwieniu w raciborskim wydziale komunikacji nadal nie ma możliwości przyjścia na nie umówioną godzinę. Tylko umówione wizyty są przyjmowane. Gdy się człowiek spóźni więcej niż 15 minut, to kolejka przepadła i co ciekawsze kolejny termin najszybciej za jakieś dwa tygodnie. Ale to jeszcze nie jest aż tak uciążliwe, wiadomo ludzie mają większe problemy, a samochodem można jeździć, ale co jest, niestety, dużo gorsze zarejestrowanie NOWEGO samochodu jest bardzo uciążliwe, gdyż TEŻ trzeba czekać 14 dni lub nawet dłużej na wolny termin. I nie można samochodu ODEBRAĆ w salonie nie mając tablic rejestracyjnych. Gdy poszukiwałem samochodu nowego i w trakcie załatwiania jego kupna w jednym z salonów w Wrocławiu powiedziałem, że odbiorę samochód za jakieś nie szybciej jak dwa tygodnie, to pan mi oznajmił, że to jest chyba jakiś żart, gdyż w samym Wrocławiu nie ma kolejek do rejestracji pojazdów a taki Racibórz ma mieć kolejki 14-dniowe. Pan również oświadczył mi, że "jeżeli samochodu nie odbiorę do 7 dni (po wydaniu mi dokumentów potrzebnych do rejestracji), to może to być potraktowane jako odstąpienie przez kupującego od umowy. Dalej czytam w umowie, że "...odstąpienie od umowy w tym trybie upoważnia sprzedającego do zaliczenia otrzymanej zaliczki na poczet należnego sprzedawcy odszkodowania z tytułu niewykonania umowy przez kupującego". Wobec powyższego proszę o sprawdzenie, dlaczego wydział komunikacji Racibórz nie może pracować tak jak pozostałe urzędy i wydziały komunikacji. Na dziś umówienie wizyty na rejestrację nowego samochodu nie było możliwe... BRAK TERMINÓW. Pani telefonicznie poradziła mi, że mam wrzucić wszystkie dokumenty do SKRZYNKI podawczej i czekać cierpliwie na telefon ze starostwa, aż zarejestrują mój nowy pojazd. To jest jakaś kpina. Dlatego ja się pytam, dlaczego nie ma możliwości przyjścia i czekania, żeby załatwić sprawę od ręki tylko trzeba czekać w gigantycznych kolejkach bez terminów – napisał do nas p. Leszek.

- Dostrzegamy trudności w bieżącej obsłudze spowodowane niedostatkiem wolnych terminów na rejestrację i przerejestrowanie pojazdu – odpowiada Szymon Kura z Biura Obsługi Starosty. - Czas pandemii wymusił na nas zmiany w sposobie obsługi klientów. Z konieczności wprowadzono wówczas system umawiania wizyt, a jako alternatywę możliwość składania wniosków w biurze podawczym Starostwa i odebrania po telefonicznej informacji o dokonaniu rejestracji. Dodatkowo w czasie ostatniej fali pandemii nałożyły się na to braki kadrowe spowodowane zachorowaniami, kwarantannami oraz obowiązkową izolacją pracowników. Spiętrzenie ilości przyjmowanych wówczas wniosków wraz z utrzymującymi się trudnościami kadrowymi sprawiły, że do dziś Wydział nie powrócił w pełni do normalnego trybu pracy – czytamy w stanowisku władz powiatu.

- Dokładamy jednak wszelkich starań by jak najszybciej zapewnić płynną obsługę klientów oraz możliwość załatwienia sprawy bez wcześniejszego umawiania wizyt. Obecnie przywrócono już bieżącą obsługę klientów w sprawach związanych z odbiorem stałego dowodu rejestracyjnego oraz w sprawach dotyczących uprawnień do kierowania pojazdami – zapewnia Szymon Kura.

Ponadto w sprawach związanych z:
- rejestracją pojazdów nowych, zapewniamy obsługę wniosku w przeciągu 2-5 dni od daty złożenia dokumentów w biurze podawczym, informujemy telefonicznie, gdy rejestracja jest gotowa,
- wymianą dowodu rejestracyjnego, terminy wizyt dostępne nawet na dzień następny, oraz możliwość złożenia wniosków w biurze podawczym,
- zawiadomieniem o nabyciu i zbyciu pojazdu – istnieje możliwość załatwienia sprawy przez skrzynkę ePUAP, do czego zachęcamy.

- Przepraszamy za utrudnienia i niedogodności. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań by zapewnić bieżącą obsługę klientów na wysokim poziomie. W tym celu przygotowujemy pakiet zmian organizacyjnych przyjaznych klientom, który sukcesywnie wdrażamy, a o którym na bieżąco będziemy informować za pośrednictwem strony internetowej i portali społecznościowych – informuje Starostwo Powiatowe.

Autor: list do redakcji, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności25 września 202214:19

Trwa festyn charytatywny w raciborskim grodzie. Pomagają Joli

Trwa festyn charytatywny w raciborskim grodzie. Pomagają Joli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

- Jola to radosna, pełna życia dziewczyna - nasza dobra koleżanka. Niestety na jej drodze stanął nowotwór. Leczenie nie tylko wymaga od pacjentki ogromnego wysiłku, ale także jest bardzo drogie. Chcemy w tych trudnych chwilach wesprzeć Jolę, organizując specjalnie dla niej festyn charytatywny - tyle w zapowiedzi przesłanej do redakcji. Zgodnie z nią, w grodzie Drengów ruszyła plenerowa impreza.

fot. Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202217:38

Sezon na finiszu. Motocyklowe nieszpory przy św. Krzyżu [FOTO i WIDEO]

Sezon na finiszu. Motocyklowe nieszpory przy św. Krzyżu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Motocykliści skupieni wokół grupy SRC Motocykle spotkali się dziś, 25.09., na corocznych nieszporach przy kościele pw. św. Krzyża w Pietrowicach Wielkich.

Jan Ptak, w
Reklama
Reklama
Reklama
Sport25 września 202218:00

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Pierwszy jesienny weekend piłkarski za nami. Nie brakowało emocji, ale i niespodzianek. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport25 września 202218:41

Zła passa Kobyli wciąż trwa [FOTO]

Zła passa Kobyli wciąż trwa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Na boisku przy Spacerowej w Kobyli doszło do starcia miejscowego Płomienia z Naprzodem z Borucina. Oba zespoły, z racji nie najlepszej passy w ostatnim czasie miały sobie coś do udowodnienia.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Reklama
Sport25 września 202218:25

Niespodzianka w Cyprzanowie. Outsider pokonał faworyta [FOTO]

Niespodzianka w Cyprzanowie. Outsider pokonał faworyta [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

W siódmej kolejce B klasy naprzeciw siebie stanęły ekipy z Cyprzanowa i Wojnowic. Choć obie miejscowości leżą w różnych gminach, to z racji względnie niedużej odległości między nimi spotkanie to można było nazwać małymi derbami.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Kultura i edukacja25 września 202221:25

Solidaris Bras i młodzi wirtuozi organów w kościele na Ostrogu

Solidaris Bras i młodzi wirtuozi organów w kościele na Ostrogu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

XXXV Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Henryka Klai na finiszu. Cykl koncertów zbliża się do końca. W niedzielę wystąpiła grupa Solidaris Bras oraz wychowankowie Elżbiety Włosek-Żurawieckiej. 

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Nasz Racibórz 26.08.2022
31 sierpnia 202222:40

Nasz Racibórz 26.08.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.