Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności15 grudnia 202109:46

[LIST DO REDAKCJI] Racibórz w nowym rozkładzie jazdy pociągów

[LIST DO REDAKCJI] Racibórz w nowym rozkładzie jazdy pociągów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na pewne aspekty dotyczące nowego rozkładu jazdy pociągów, który obowiązuje od ubiegłej niedzieli. Choć wprowadzenie nowego rozkładu przeszło w naszym regionie bez większego echa, wraz z nim zaszły dwie ciekawe dla mieszkańców Raciborza i okolic zmiany - pisze do naszej redakcji Kamil Thiel.

1) Dzięki połączeniu IC BATORY Racibórz zyskał drugie bezpośrednie połączenie z Warszawą:
Racibórz odj. 15:16 – Warszawa Centralna przyj. 19:22
Warszawa Centralna odj. 08:35 – Racibórz przyj. 12:36

Warto zwrócić uwagę na wyjątkowo krótki czas przejazdu – rozkładowo trasę z Raciborza do centrum Warszawy pociąg pokona w czasie 4 godzin. Ponadto, ponieważ jest to pociąg kategorii IC, za przejazd zapłacimy mniej niż za przejazd pociągiem ekspresowym.

Bez większych zmian pozostaje natomiast IC PILECKI:

Racibórz odj. 08:33 – Warszawa Centralna przyj. 13:37 – Białystok
Białystok – Warszawa Centralna odj. 14:00 – Racibórz przyj. 19:27

Ze względu na prace modernizacyjne, kierunku Raciborza na odcinku Białystok – Warszawa Centralna obowiązywać będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

2) Widoczne są już efekty modernizacji ciągu Kędzierzyn-Koźle – Opole, w związku z czym skróceniu uległ czas przejazdu do Opola i Wrocławia. Pociągiem regionalnym dojedziemy z Raciborza do Opola w czasie 1 h 13 min - 1 h 20 min (jeszcze niedawno były to nawet 2 godziny), natomiast do Wrocławia w czasie 2 h 27 min – 2h 38 min (za wyjątkiem połączenia o 10:37, gdzie czas przejazdu będzie o kilkanaście minut dłuższy). Tę trasę do niedawna pokonywano w czasie nawet ponad 3 godzin. Ponieważ prace modernizacyjne jeszcze trwają, należy podejrzewać, że nie jest to ostateczny czas przejazdu. Zwiększeniu uległa liczba bezpośrednich połączeń: w dzień roboczy pociągi wyruszają do Wrocławia o 05:21, 05:45, 06:51, 10:37, 13:52, 15:41, 18:03, 19:38. Oprócz tego o 16:43 dojedziemy do Brzegu przez Opole, a o 22:14 do Opola.

Oczywiście zmian w rozkładzie jest więcej (m.in. zwiększono liczbę pociągów na trasie Racibórz – Rybnik do 15,5 pary w dni robocze, co daje pociąg co godzinę przez większą część dnia), jednak uważam, że te dwie wymienione przeze mnie zasługują na szczególną uwagę.

Autor: list do redakcji, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie17 lipca 202522:30

Zielony szpital przyszłości już działa w Raciborzu. To energetyczna rewolucja w służbie zdrowia

Zielony szpital przyszłości już działa w Raciborzu. To energetyczna rewolucja w służbie zdrowia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

- Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu przeszedł spektakularną metamorfozę. Dzięki zakończonej właśnie kompleksowej modernizacji energetycznej stał się jednym z najbardziej zaawansowanych i samowystarczalnych obiektów medycznych w Polsce. Inwestycja warta ponad 37 milionów złotych to nie tylko nowoczesność i ekologia, ale również realne oszczędności sięgające nawet 200 tysięcy złotych miesięcznie.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.07.2025
18 lipca 202510:12

Nasz Racibórz 13.07.2025

Nasz Racibórz 11.07.2025
10 lipca 202521:57

Nasz Racibórz 11.07.2025

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.