Piłkarze z Raciborza i okolic w drużynach narodowych. Nowa broszura Andreasa Rima

Pochodzący z Raciborza, a obecnie mieszkający niemieckiej Norymberdze, Andreas Rim nie zwalnia tempa. Po napisaniu jubileuszowej publikacji z historią Unii Racibórz, ponownie zasiadł do komputera i przygotował kolejną pozycję wydawniczą. Tym razem dotyczy ona piłkarzy z Raciborza i okolic, którzy za sobą mają występy w reprezentacji.
Nowa broszurka nosi tytuł "Piłkarze z Raciborza i okolic w drużynach narodowych". Impulsem do jej powstania była ponad stuletnia tradycja piłkarska na ziemi raciborskiej. - Właśnie to było główną przyczyną do mojej refleksji nad historią piłkarzy, którzy ze względu na fakt pochodzenia z niemieckiego Ratibor, czy powojennego polskiego Raciborza niejednokrotnie byli zmuszeni do dokonania trudnego wyboru państwa, które będą reprezentować w rozgrywkach piłkarskich. Trzeba jednak pamiętać, że nasz region dochował się kilkunastu reprezentantów Polski, czy Niemiec w różnych kategoriach wiekowych - mówi autor publikacji, Andreas Rim.
Na stronach najnowszej publikacji raciborzanina znajdziemy wiele informacji dotyczących wszystkich reprezentantów Polski i Niemiec wywodzących się z Raciborza i okolic, których życie, kariera sportowa oraz wzloty i upadki ujęte są w ramy chronologicznej opowieści o tych zawodnikach. - Niestety aktualnie raciborski futbol przeżywa duży kryzys. Nie mamy ani jednej drużyny na szczeblu centralnym. Nasuwa się więc pytanie, co dalej? Wydaje mi się, że trzeba cierpliwie szkolić młodzież i czekać na lepsze czasy - stwierdził autor.
Andreas Rim materiał do swej najnowszej pozycji wydawniczej miał już w swoim archiwum. Podobną publikację pisał bowiem w 2003 roku na stulecie piłkarstwa na ziemi raciborskiej. Obecna broszurka została wydana w nakładzie tysiąca sztuk. Autor w najbliższym czasie poinformuje, gdzie w Raciborzu będzie można nabyć broszurkę.
W powstawaniu broszurki spory udział miał Josef Drobny, który przygotował layout. Dużo pracy ma za sobą także Jacek Bula, który zajął się korektą tekstu. - Właśnie przy korekcie potrzebowałem pomocy. Niestety, po 40 latach za granicą mój polski nie jest już na tyle dobry, by wszystko napisać bezbłędnie. Dlatego Jackowi Buli jestem szczególnie wdzięczny - zdradził autor publikacji.
Najnowsze wydawnictwo raciborzanina liczy sobie 32 strony. Zawarto w niej trzydzieści biografii piłkarzy oraz siedemdziesiąt unikatowych zdjęć. Koszt zakupu broszurki "Piłkarze z Raciborza i okolic w drużynach narodowych" oscylował będzie w granicach 10 złotych. - Zebrane środki finansowe mam zamiar przekazać na cele charytatywne, z pewnością będzie to wsparcie dla drużyn młodzieżowych - kończy autor publikacji.
![aaa.[43]](https://www.naszraciborz.pl/files_tiny/2021/zdjecia/aaa.[43].jpg)




![Czujność policjantów poza służbą uratowała uczestników ruchu. Zatrzymano kierującą pod wpływem narkotyków [WIDEO] Czujność policjantów poza służbą uratowała uczestników ruchu. Zatrzymano kierującą pod wpływem narkotyków [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177425810955-926939-2-.jpg)


![Mistrzostwa Szkół Sportowych Racibórz 2026. Ponad 380 zawodników na pływalni H2Ostróg [FOTO] Mistrzostwa Szkół Sportowych Racibórz 2026. Ponad 380 zawodników na pływalni H2Ostróg [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774172721bez-nazwy-139-.jpg)






![Dziedzictwo na talerzu i w słowie. Śląska Wielkanoc w Pietrowicach Wielkich na bis [FOTO] Dziedzictwo na talerzu i w słowie. Śląska Wielkanoc w Pietrowicach Wielkich na bis [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774250829dsc05363-.jpg)







![Słodkie imperia dawnego Raciborza. Spotkanie z historią i degustacja [ZAPROSZENIE] Słodkie imperia dawnego Raciborza. Spotkanie z historią i degustacja [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774340794zrzut-ekranu-2026-03-24-o-09-25-54-.png)

![Pasyjna zaduma na Zamku Piastowskim. Koncert chóru z Krzyżanowic [FOTO i WIDEO] Pasyjna zaduma na Zamku Piastowskim. Koncert chóru z Krzyżanowic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774254308dsc-0029-.jpg)

























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany