Od poniedziałku Muzeum ma nowego dyrektora

49-letni archeolog, dotąd kierownik Działu Archeologii placówki przy Gimnazjalnej, zgodnie z zarządzeniem prezydenta rozpocznie 5-letnie rządy w raciborskim Muzeum.
Zarządzenie w sprawie powołania Dyrektora Muzeum w Raciborzu prezydent Dariusz Polowy podpisał 15 października. Kadencja nowego dyrektora rozpoczyna się 18 października, w poniedziałek.
Romulad Turakiewicz, przypomnijmy, wygrał konkurs na to stanowisko. Był jednym z pięciu kandydatów. Jak informuje nas Dariusz Polowy, Turakiewicza wskazała komisja, a prezydent go zaakceptował. Strony dogadały się co do warunków pracy i płacy.
Nowy dyrektor to raciborzanin - ukończył I LO, a potem Uniwersytet Wrocławski. Kierował dotąd zespołem archeologów raciborskiego Muzeum. Uczestniczył w najważniejszych badaniach ostatnich lat. Ma na koncie publikacje oraz udział w konferencjach. Jest związany z raciborską PWSZ.
W komisji konkursowej zasiadali: prezydent Dariusz Polowy, wiceprezydent Dawid Wacławczyk, Karolina Kunicka - naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu, Krzysztof Żychski - naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu oraz Zuzanna Tomaszewska - przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Rekreacji i Opieki.
W pierwszym etapie zgłoszenia zostały ocenione pod względem formalnym (nie wszyscy przeszli ten etap), w drugim zakwalifikowani kandydaci zostali zaproszeni na rozmowę połączoną z prezentacją koncepcji funkcjonowania placówki.
W sierpniu, przypomnijmy, pracę w Muzeum zakończyła dotychczasowa dyrektor, Joanna Muszała-Ciałowicz. Obecnie placówką do czasu powołania nowego dyrektora kieruje Iwona Mogielnicka.

![Drzewa wracają na raciborski rynek [FOTO] Drzewa wracają na raciborski rynek [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17634701801763461732img-20251118-101228-.jpg)

![Rodzice dzieci z Przedszkola nr 15 kategorycznie sprzeciwiają się łączeniu z SP 15 [LIST DO REDAKCJI] Rodzice dzieci z Przedszkola nr 15 kategorycznie sprzeciwiają się łączeniu z SP 15 [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763402144469428709-122125863260505640-2384095428740047716-n-2-.jpg)








![Cztery niedzielne interwencje strażaków [RAPORT 998] Cztery niedzielne interwencje strażaków [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763370901zdjecie-whatsapp-2025-11-16-o-15-15-04-e80997fa-.jpg)










![Turniejowe zmagania w hali przy Łąkowej. Unia Turza Śląska najlepsza [FOTO] Turniejowe zmagania w hali przy Łąkowej. Unia Turza Śląska najlepsza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763371803photo-53-of-466-.jpg)





![Z Orlika na Stadion. Historyczny sukces dziewcząt z ZSP Pogrzebień [FOTO] Z Orlika na Stadion. Historyczny sukces dziewcząt z ZSP Pogrzebień [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763462732img-20251114-wa0143-.jpg)





















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany