Aktualności | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Na przełomie stycznia i lutego będą powstawały mobilne punkty szczepień w gminach
Mobilne punkty sczepień w poszczególnych gminach będą powstawały na przełomie stycznia i lutego - zapowiedział w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.
W poniedziałek rano dotarł do Polski transport 300 tys. szczepionek przeciw COVID-19. Zgodnie z zapowiedziami premiera jeszcze w poniedziałek ma rozpocząć się ich dystrybucja do szpitali. Rzecznik rządu powiedział w Polsat News, że poniedziałkowy transport szczepionek pozwoli kontynuować proces szczepień tzw. grupy zero. Dodał, że jest to transport, który realizuje tegoroczne zamówienia. Zapewnił, że rząd jest jednak gotowy do przyjęcia większej liczby szczepionek.
Müller był też pytany, czy jest szansa na przyspieszenie szczepień dla grupy I, w której są m.in. nauczyciele i seniorzy. "My chcemy realizować te szczepienia w taki sposób, że przed zakończeniem szczepienia w poprzedniej grupie, żeby na zakładkę rozpoczynać szczepienia w grupie kolejnej" - zaznaczył. Dodał, że zapisy na szczepienia do grupy I mają ruszyć 15 stycznia.
Pytany, kiedy rozpocznie się realizacja zapowiadanych mobilnych punktów szczepień w każdej gminie odpowiedział, że będzie to przełom stycznia i lutego. "W związku z tym, że w tej chwili trwa faza zero. Od 15 stycznia mamy rejestracje już o charakterze powszechnym. Mniej więcej na przełomie stycznia i lutego będą powstawały te punkty w poszczególnych gminach" - zaznaczył.
W pierwszej kolejności na COVID-19 szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych. Następnie szczepionkę otrzymają m.in. seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele. Według zapowiedzi przedstawicieli rządu zapisy na szczepienie dla osób spoza priorytetowych grup ruszą 15 stycznia.
Do końca stycznia do Polski powinno trafić 1,5 mln dawek szczepionki.(PAP)
Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.
Komentarze (0) |
Komentarze społecznościowe |
Najczęściej czytane artykuły |
Miejsca uprawiania sportów zimowych w dawnym Raciborzu
W krajobrazie miasta i okolicach znajdowało się wiele miejsc, które z chwilą nastania mrozów i opadów śniegu, bez większych nakładów, adaptowano na areny uprawiania sportów zimowych.
Więcej »Tak od jutra będzie wyglądała nauka w klasach I-III szkół podstawowych
Stałe grupy uczniów, przyporządkowani do nich ci sami, stali nauczyciele, stałe sale lekcyjne, taka organizacja zajęć, by klasy nie miały kontaktu z pozostałymi - takie zalecenia znalazły się w wytycznych MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych.
Więcej »Radny Marcin Fica wnioskuje o poszerzenie strefy płatnego parkowania
W interpelacji do prezydenta miasta radny klubu Razem dla Raciborza wskazał dwa parkingi, gdzie jego zdaniem powinny stanąć parkometry.
Więcej »Raciborska kranówka będzie butelkowana?
Takie jest marzenie szefostwa Wodociągów Raciborskich. Na razie miejska spółka zapewnia, że Raciborzanka, bo tak nazywa się woda płynąca w naszych kranach, nadaje się bezpośrednio do spożycia.
Więcej »Rodzina 500 plus. Od lutego można składać wnioski
Program "Rodzina 500+" jest finansowym fundamentem wsparcia rodzin. Program wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku i przyczynił się do znacznej poprawy sytuacji materialnej rodzin, wzmocnił je i nadał należny priorytet. W 2015 roku łączne wydatki budżetu państwa na rzecz rodzin wyniosły 1,78 proc. Produktu Krajowego Brutto. W 2017 roku wyniosły one już 3,11 proc. PKB. Jest to wzrost o 75 proc.
Więcej »Numery archiwalne | Pokaż listę wszystkich numerów » |
Zobacz także |

Komentarze |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |