Kolejne komputery trafiły do raciborskich szkół

1228 uczniów klas 1-3 raciborskich szkół podstawowych dla których organem prowadzącym jest miasto Racibórz rozpoczęło dziś naukę zdalną. Dzieci najmłodszych klas dołączyły tym samym do grupy 1985 uczniów klas 4-8, którzy już od 26 października uczą się w domach.
Co istotne, wszyscy raciborscy uczniowie uczą się zgodnie ze swoim planem lekcji w rzeczywistych godzinach trwania zajęć (jak w szkole) na jednolitej platformie. Nauczyciele łączą się z uczniami poprzez aplikację MS Team. Lekcje trwają od 30 do 45 minut. Zgodnie z zaleceniem nauczyciele pracują i korzystają z infrastruktury szkolnej, co nie wyklucza indywidualnych zgód dyrektorów na pracę zdalną z domu.
Zdając sobie sprawę z trudności i ograniczeń wielu raciborskich rodzin wynikających z niewystarczającej ilości sprzętu informatycznego za zgodą prezydenta Dariusza Polowego w listopadzie zakupiono i przekazano szkołom podstawowym 60 sztuk dodatkowego sprzętu niezbędnego do nauki zdalnej. Dziś trafił on do szkół i jest wypożyczany raciborskim uczniom. Placówki oświatowe podległe miastu nadal monitorują i ustalają liczbę dzieci, które nie posiadają narzędzi do nauki zdalnej.
Przypomnijmy, już wiosną do szkół trafiła pierwsza partia laptopów zakupionych wówczas w ramach programu „Zdalna Szkoła” Ministerstwa Cyfryzacji. Miasto skorzystało jak dotąd z dwóch programów pomocowych. Łącznie od kwietnia do teraz raciborskim szkołom miasto przekazało ponad 150 sztuk sprzętu, z czego poza raciborskimi podstawówkami publicznymi, 4 komputery trafiły na mocy porozumienia z Urzędem Marszałkowskim do Szkoły Mistrzostwa Sportowego, a 1 do Katolickiej Szkoły Niepublicznej w Sudole.






![Gospodarka Raciborza pod presją. Rok trudnych decyzji i niepewnego jutra [podsumowanie 2025] Gospodarka Raciborza pod presją. Rok trudnych decyzji i niepewnego jutra [podsumowanie 2025] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767002134zrzut-ekranu-2025-12-29-o-10-55-12-.png)


![Jak raciborzanie spędzają Sylwestra i czego życzą na rok 2026? [WIDEO] Jak raciborzanie spędzają Sylwestra i czego życzą na rok 2026? [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767170393zrzut-ekranu-2025-12-31-o-09-37-51-.jpg)


![Shrinking city. Ambicje rozmijają się w Raciborzu z brutalną ekonomią [podsumowanie 2025] Shrinking city. Ambicje rozmijają się w Raciborzu z brutalną ekonomią [podsumowanie 2025] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767181703plac-dlugosza-1-1-.jpg)






































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany