Road Safety Days z raciborską drogówką

Raciborska drogówka w dniach od 16 do 22 września wzięła udział w akcji pod nazwą Road Safety Days. Głównym celem akcji była realizacja założenia wizji zero, czyli dążenie do zerowej liczby wypadków drogowych. W czasie akcji promowano także świadomą i odpowiedzialną jazdę wśród kierujących. Raciborskich policjantów wsparli funkcjonariusze Straży Miejskiej.
Działania prowadzone przez raciborską drogówkę miały na celu uświadomienie wszystkim użytkownikom drogi, że bezpieczeństwo w czasie jazdy w ogromnej mierze zależy od nich samych, ich decyzji i postaw. Stróże prawa w trakcie rozmów z kierowcami podkreślali także, że wyjeżdzając na drogi bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.
W trakcie działań przedstawiciel raciborskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej odwiedził Przedszkole numer 10 w Raciborzu. Pociechy w czasie spotkania ze stróżami prawa miały możliwość popisania się wiedzą teoretyczną, ale także zademonstrowania swych umiejętności w praktyce.









![Auto jak pochodnia na rondzie Piaskowa-Rybnicka [WIDEO] Auto jak pochodnia na rondzie Piaskowa-Rybnicka [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778152765zrzut-ekranu-2026-05-7-o-13-18-51-.png)













![Mali artyści i poligloci zaprezentowali się na scenie RCK [FOTO i WIDEO] Mali artyści i poligloci zaprezentowali się na scenie RCK [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778173476dsc-2000-.jpg)








![Ballady rockowe przy świecach na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] Ballady rockowe przy świecach na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778061660gemini-generated-image-.png)
























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany