Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 października 201910:40

Ukradł chipsy i sterroryzował ekspedientkę

Ukradł chipsy i sterroryzował ekspedientkę  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

U sąsiadów. Mowa o 25-latku, którego sąd na wniosek policji i prokuratury tymczasowo aresztował za kradzież rozbójniczą i inne przestępstwa. Mężczyzna ukradł ze sklepu chipsy i colę, a gdy ekspedientka próbowała go zatrzymać, wyciągnął nóż i zaczął jej grozić, po czym uciekł. Tego samego dnia został zatrzymany przez patrol dzielnicowych. Okazało się, że jest nie tylko złodziejem, ale też wyrodnym synem, który groził swoim rodzicom. Wodzisławianin może spędzić za kratkami nawet 10 lat. 

Do zdarzenia doszło we wtorek przy ulicy Jana Pawła. Do sklepu wszedł młody mężczyzna, który zabrał z półki cztery paczki chipsów i colę, a następnie zmierzał w kierunku wyjścia. Widząca to sprzedawczyni próbowała go zatrzymać. Wtedy mężczyzna wyciągnął z kieszeni nóż i zaczął jej grozić. Wystraszona kobieta wycofała się, ale od razu powiadomiła o zdarzeniu policję. 

Na miejsce skierowano wszystkie dostępne patrole i rozpoczęto poszukiwania sprawcy. W trakcie czynności na ulicy Wyszyńskiego dzielnicowi zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanemu przez pracownicę sklepu. Podczas przeszukania mundurowi ujawnili w kieszeni 25-latka nóż. Przy sobie miał także skradzione chipsy. Napastnik został zatrzymany. 

Śledczy prowadząc postępowanie w tej sprawie ustalili także, że zatrzymany tego samego dnia, w celu zmuszenia swojej matki do wydania mu kluczy od mieszkania, użył wobec niej przemocy w postaci duszenia i grożenia nożem. Okazało się, że jego zachowanie nie było jednorazowe, ponieważ od dłuższego czasu wygrażał się swoim rodzicom, że ich zabije. W końcu przerwali oni milczenie i złożyli w tej sprawie zawiadomienie. 

25-latek został przesłuchany i usłyszał trzy zarzuty, dotyczące napaści na ekspedientkę i matkę oraz gróźb w stosunku do rodziców. Mężczyzna nie przyznał się do żadnego z zarzucanych mu czynów. Na posiedzeniu w sprawie jego tymczasowego aresztu sąd nie miał wątpliwości co do zastosowania wobec niego najsurowszego środka zapobiegawczego. Za przestępstwa, jakich się dopuścił, grozi mu nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

Autor: Grzegorz Wawoczny, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport19 października 202518:38

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

AKTUALIZACJA. W trakcie weekendu emocji na lokalnych boiskach i parkietach nie brakowało. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport19 października 202520:17

Nerwowo i czerwono w starciu Nędzy z Borowikiem [FOTO]

Nerwowo i czerwono w starciu Nędzy z Borowikiem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotę 19 października na boisku przy ulicy Sportowej w Nędzy odbyło się emocjonujące spotkanie miejscowego LKS-u z drużyną ze Szczejkowic. Obie ekipy, znajdujące się tuż nad strefą spadkową, doskonale wiedziały, jak ważne są te punkty - i to było widać od pierwszych minut meczu.

Oskar Tomeczek
Sport20 października 202508:39

Zgoda Zawada Książęca bezlitosna dla Dzimierza [FOTO]

Zgoda Zawada Książęca bezlitosna dla Dzimierza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W niedzielę (19 października) LKS „Zgoda” Zawada Książęca podejmowała u siebie LKS Dzimierz.

Oskar Tomeczek
Reklama
Aktualności20 października 202508:09

Strażacy w akcji przy Słonecznej

Strażacy w akcji przy Słonecznej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Nasz Racibórz 10.10.2025
10 października 202508:24

Nasz Racibórz 10.10.2025

Nasz Racibórz 03.10.2025
2 października 202517:23

Nasz Racibórz 03.10.2025

Nasz Racibórz 26.09.2025
25 września 202521:17

Nasz Racibórz 26.09.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.