Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 października 202204:42

Największa na świecie wystawa gigantów owadożernych otwarta w Europie Centralnej

Reklama
Region:

Już za kilka dni Europa Centralna zamieni się w prawdziwą dżunglę. W dniach 13-15 października zawita tu największa na świecie żywa Wystawa Gigantów Owadożernych, w ramach której można będzie podziwiać eksponaty wyjątkowych roślin z niemal 40 państw. Równolegle w centrum odbędą się Targi Roślinności oraz kiermasz roślin. Będzie to prawdziwy zielony festiwal, dający niepowtarzalną okazję do odkrycia tajemnic i piękna natury.

Wszyscy, którzy lubią otaczać się roślinami lub fascynują się przyrodą, będą mieli doskonałą możliwość, by zajrzeć do niesamowitego świata flory w Europie Centralnej. W dniach 13-15 października odbędzie się tutaj niecodzienny festiwal roślinności.

Prawdziwą gratką będą Giganci Owadożerni, czyli największa na świecie żywa wystawa, którą tworzą eksponaty roślin z niemal 40 państw. Można będzie podziwiać tu nietypowe okazy mające oryginalne kształty, a przede wszystkim zaskakujące właściwości. To być może niepowtarzalna okazja do zobaczenia na żywo wyjątkowych, egzotycznych roślin i zgłębienia fascynującego świata przyrody.

„Wystawa Gigantów to fantastyczna przygoda odkrywania tajemnic i piękna natury. W świecie flory nie brakuje genialnych inżynierów, specjalistów od odliczania czasu, a nawet tych, którzy potrafią stworzyć własne bungee! Wszystkich tych bohaterów poznasz razem z nami” – tak opisują wystawę jej organizatorzy.
Gigantów Owadożernych obejrzały już setki tysięcy ludzi z całego świata, tym razem można będzie podziwiać ich w lokalu obok salonu Mohito w Europie Centralnej, wstęp będzie darmowy. Ponadto w trakcie wydarzenia zostanie uruchomiona specjalna strefa, w której będzie można kupić ciekawe i nietypowe rośliny owadożerne, prosto od hodowców.

W ramach festiwalu zieleni, przez trzy dni, na pasażu centrum dostępne będą również Targi Roślinności. To doskonała okazja do zakupu nowych, pięknych roślin oraz zasięgnięcia fachowych porad. Hodowcy chętnie opowiedzą o poszczególnych gatunkach, doradzą w kwestii ich pielęgnacji czy potrzeb. Nie zabraknie różnorodności, a dodatkowo wystawcy na czas targów przygotowali specjalne oferty.

Osoby, które mają nadmiar zieleni w swoich domach i nie mają pomysłu co z nią zrobić mogą odwiedzić kiermasz roślin. Obok lodziarni Grycan czekać będzie specjalne stoisko, gdzie można oddać swoje kwiaty lub wymienić je na inne.

aaa.[3]

Autor: Materiał prasowy, fot. pixabay.com/Stevebidmead, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.