Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 czerwca 201709:41

Kampania Zaszczep w sobie chęć szczepienia!

Kampania Zaszczep w sobie chęć szczepienia! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Zaszczep w sobie chęć szczepienia! - pod takim hasłem Główny Inspektorat Sanitarny prowadzi akcję promującą szczepienia ochronne.

Celem akcji jest pokazanie korzyści wynikających ze szczepień ochronnych, a także podniesienie poziomu wiedzy dotyczącej zapobiegania chorobom zakaźnym dzięki stosowanym szczepieniom.
Akcja informacyjna skierowana jest do lekarzy i pielęgniarek oraz w dużej mierze do rodziców i opiekunów dzieci. Szczepienia ochronne są najskuteczniejszym i najbardziej efektywnym sposobem zapobiegania wielu chorobom zakaźnym. Dzięki nim wyeliminowano całkowicie ospę prawdziwą, a w wielu krajach nie występuje poliomyelitis, różyczka wrodzona czy tężec noworodków. Poza tym zmniejszyła się zachorowalność na wiele chorób zakaźnych, spadła liczba zgonów i powikłań po przebytych chorobach zakaźnych.

Szczepienia ochronne zapewniają odporność na zachorowanie dziecka, dzięki nim chroni się nie tylko osoby zaszczepione ale również te, które z różnych przyczyn medycznych nie można zaszczepić. Wszystkie dostępne w Polsce szczepionki spełniają standardy jakości, bezpieczeństwa i skuteczności, co potwierdzają badania kliniczne. Informacje dotyczące szczepień dostępne są na stronie: www.szczepienia.gis.gov.pl.

Rodzice i opiekunowie mogą znaleźć tam informacje na temat szczepień obowiązkowych oraz zalecanych. Kobiety w ciąży bądź ją planujące, matki karmiące piersią oraz osoby starsze również znajdą niezbędne informacje. Dodatkowo przygotowano zakładkę dla lekarzy i pielęgniarek dotyczącą zasad dystrybucji szczepionek, finansowaniu i dokumentacji szczepień ochronnych. W Polsce do bezpłatnych szczepień, tzw. Obowiązkowych może zaliczyć między innymi te na gruźlice, wirusowe zapalenie wątroby typu B (WZW B), błonica, tężec, polio (choroba Heinego-Medina), Haemophilus influenzae typu B (Hib), różyczkę, odrę i świnkę. W ograniczonym zakresie są dostępne szczepionki przeciw pneumokokom i ospie wietrznej, które przeznaczone są dla grupy ryzyka. Ponadto do szczepień zalecanych, ale płatnych wliczone są te przeciw grypie, rotawirusom i meningokokom.

Autor: PSSE Racibórz,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport13 kwietnia 202612:23

Od nadziei do rozczarowania. Nędza przegrywa z Górnikiem Radlin [FOTO]

Od nadziei do rozczarowania. Nędza przegrywa z Górnikiem Radlin [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Emocje, bramki oraz doping przez cały mecz - takimi atrybutami można opisać niedzielne (12.04.) spotkanie klasy okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a KS Górnik Radlin.

Oskar Tomeczek
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Nasz Racibórz 03.04.2026
2 kwietnia 202622:34

Nasz Racibórz 03.04.2026

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.