Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 czerwca 201714:37

Szesnastu cudzoziemców i trzech poszukiwanych Polaków w rękach Straży Granicznej

Szesnastu cudzoziemców i trzech poszukiwanych Polaków w rękach Straży Granicznej  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

W trakcie minionego weekendu funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali szesnastu cudzoziemców naruszających obowiązujące w Polsce przepisy oraz trzech Polaków poszukiwanych przez polski wymiar sprawiedliwości. 

Kontrole legalności pobytu cudzoziemców przeprowadzone na terenie Śląska i Opolszczyzny doprowadziły do zatrzymania szesnastu obywateli Ukrainy. Piętnastu z nich wykorzystywało posiadane przez siebie wizy niezgodnie z ich przeznaczeniem. Cudzoziemcy na podstawie wydanych wiz mieli pracować w Polsce, lecz zamiast tego wyjechali szukać pracy do Czech lub przebywali tam turystycznie. Niektórzy z nich nie stawili się u polskich pracodawców, podejmując jednocześnie inne prace na terenie naszego kraju. Ostatni z zatrzymanych Ukraińców nie posiadał dokumentów uprawniających go do legalnego pobytu w Polsce.

Na mocy wydanych decyzji administracyjnych cudzoziemców zobowiązano do powrotu i jednocześnie orzeczono wobec nich czasowy zakaz wjazdu na terytorium RP.

Trzej Polacy, którzy zostali zatrzymani na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach, poszukiwani byli przez Policję za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu, a także za naruszenie obowiązku alimentacyjnego. Dwaj zatrzymani mężczyźni zostali zwolnieni po uiszczeniu grzywny jako kary zastępczej, trzeci oddany został w ręce Policji.

Autor: ŚOSG,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 kwietnia 202500:15

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Miniony weekend w regionie nie poskąpił piłkarskich emocji. Grali piłkarze od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie ekipa, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.04.2025
24 kwietnia 202516:50

Nasz Racibórz 25.04.2025

Nasz Racibórz 18.04.2025
17 kwietnia 202522:23

Nasz Racibórz 18.04.2025

Nasz Racibórz 11.04.2025
14 kwietnia 202520:31

Nasz Racibórz 11.04.2025

Nasz Racibórz 04.04.2025
3 kwietnia 202518:29

Nasz Racibórz 04.04.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.