Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 marca 202414:53

Bezpieczne podróże koleją na Wielkanoc

Bezpieczne podróże koleją na Wielkanoc - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Stały monitoring sieci kolejowej, zapewnione zespoły pogotowia technicznego, pociągi do naprawy sieci trakcyjnej i dodatkowe lokomotywy. Wzmocniona informacja i patrole SOK na dworcach i trasach oraz opracowana organizacja ruchu na zmianę czasu z 30 na 31 marca. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są przygotowane na wzmożony ruch w okresie wielkanocnym.

Nad bezpieczeństwem podróżnych będą czuwać zespoły pracowników z pogotowia technicznego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

Wzmocnione służby dyspozytorskie zarządcy infrastruktury koordynują świąteczne przewozy. Całodobowo współpracują z przewoźnikami pasażerskimi i towarowymi oraz służbami technicznymi. Prowadzony jest stały monitoring pogody i dostosowana do niego odpowiednia gotowość służb.

W gotowości jest 171 zespołów szybkiego usuwania awarii oraz 18 zespołów kolejowego ratownictwa technicznego. Przygotowanych jest 65 pociągów sieciowych, które mogą być natychmiastowo wykorzystane w przypadku wystąpienia usterki sieci trakcyjnej. Na wypadek awarii zapewniono również lokomotywy osłonowe.

Bezpieczne podróże

Nad bezpieczeństwem podróżnych na dworcach, stacjach i w pociągach w okresie od 29 marca do 1 kwietnia będzie czuwać blisko 3000 funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, wspieranych przez Policję, Straż Graniczną i inne służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne. W dobie będzie zabezpieczać obszar kolejowy średnio ok. 400 patroli SOK (ponad 700 funkcjonariuszy). Dodatkowe patrole pojawią się w około 630 pociągach pasażerskich. Funkcjonariusze obecni będą również na szlakach kolejowych, w rejonach przejazdów kolejowo-drogowych, gdzie zadbają o bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Pracę funkcjonariuszy będzie wspierać ponad 60 psów służbowych oraz specjalistyczne sprzęty, m.in. Mobilne Centra Monitoringu, termowizory, noktowizory oraz lornetki.

Przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – nie należy pozostawiać swojego bagażu bez opieki, wszystkie wartościowe rzeczy (np. gotówkę) powinno się trzymać zawsze przy sobie. Dla podróżnych przez całą dobę czynny jest numer alarmowy Straży Ochrony Kolei – (22) 474 00 00, gdzie można zgłaszać informacje o sytuacjach wymagających interwencji funkcjonariuszy SOK.

Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych

Kolejarze apelują o zachowanie bezpieczeństwa podczas przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych. Przed Świętami Wielkanocnymi w ramach kampanii „Bezpieczny Przejazd” przeprowadzono akcje ulotkowe, które miały miejsce m.in. w: Zielonej Górze, Inowrocławiu, Płocku, Koszalinie. Ambasadorzy Bezpieczeństwa apelowali o zachowywanie szczególnej ostrożności na terenach kolejowych. Ważne telefony, z których można skorzystać, gdyby urządzenia przejazdowe nie działały lub samochód zgasł na przejeździe, znajdują się na żółtych naklejkach umieszczonych na wewnętrznej stronie krzyża św. Andrzeja lub na słupku, do którego przymocowane jest ramię rogatki.

Więcej o #ŻółtaNaklejkaPLK na: https://bezpieczny-przejazd.pl/zolta-naklejka/

Warto sprawdzić rozkład jazdy

Aktualny rozkład dostępny jest na stronie portalpasazera.pl, w aplikacji mobilnej Portal Pasażera, a także na stronach przewoźników. Pod numerem całodobowej infolinii 22 322 22 22 można uzyskać informacje o połączeniach PKP Intercity. Na stacjach informacje o odjazdach i przyjazdach pociągów podawane są na wyświetlaczach oraz przekazywane w formie komunikatów głosowych.

Wsparcie w podróży przez całą dobę

Centrum Wsparcia Klienta działa 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę zapewniając podróżnym pomoc na każdym etapie podróży. Pracownicy CWK współpracują z obsługą składów pasażerskich, aktualizują komunikaty dla pasażerów wygłaszane w pociągach, na dworcach i peronach, nadzorują przejazdy osób z niepełnosprawnością. W przypadku utrudnień CWK uczestniczy w organizacji zastępczej komunikacji.

Autor: PKP Polskie Linie Kolejowe, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 kwietnia 202418:54

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Mimo niesprzyjającej aury lokalni sportowcy postarali się o sportowe emocje. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Aktualności21 kwietnia 202410:29

Rusza wielki proces grupy zajmującej się sprzedażą sterydów

Rusza wielki proces grupy zajmującej się sprzedażą sterydów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
informacja prasowa Prokuratury Okręgowej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.04.2024
19 kwietnia 202421:56

Nasz Racibórz 19.04.2024

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.