Wyniki konkursu fotograficznego

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu fotograficznego pt. Chciałbym / chciałabym to miejsce ocalić od zapomnienia. Piękne, urokliwe, lecz zapomniane miejsca ziemi raciborskiej.
Protokół posiedzenia Komisji Konkursu Fotograficznego Chciałbym / chciałabym to miejsce ocalić od zapomnienia. Piękne, urokliwe, lecz zapomniane miejsca ziemi raciborskiej.
Komisja konkursowa w składzie:
1. Gabriela Habrom - Rokosz- przewodnicząca /artysta fotograf/,
2. Bolesław Stachow - członek /artysta fotograf/,
3. Paweł Newerla - członek /prawnik, historyk, znawca dziejów ziemi rac./,
4. Jan Lorenc - członek /przedstawiciel TMZR, fotograf amator/,
działając zgodnie z regulaminem Konkursu oraz regulaminem pracy Komisji nagrodziła poniżej wymienionych uczestników, kwalifikując ich w czterech kategoriach. Prace na konkurs zgłosiło 19 kandydatów.
Dwóch uczestników zdyskwalifikowano ze względu na naruszenie pkt. II p. 2 regulaminu, tj. nieprzesłanie prac w wymaganym formacie A3 /297x420/. Siedemnastu uczestników spełniło wymagania zawarte w treści „Regulaminu”. Najbardziej dojrzałe i kreatywne prace fotograficzne nadesłali dorośli amatorzy. Jurorzy przyznali następujące nagrody:
I. Kategoria dorośli - amatorzy.
1. Tytuł Grand PRIX i Nagrodę Specjalną Konkursu przyznano Markowi Kuderowi za kreatywne rozwiązanie w zakresie tematu i formy /zestaw zdjęć pt. „Pałac w Rudniku-życie tu zagląda”, cykl fotografii pt. „Pałac w Tworkowie-czas się tu zatrzymał…”/, szczególnie wysoko ocenili jurorzy pracę fotograficzną pt. ”Cukrownia Racibórz - ostatnie tchnienie. Okno prawdy”.
2. I miejsce dla Wojciecha Arciemowicza za dobry pomysł na fotografię interwencyjną upamiętniającą zabytkowy obiekt /ruiny/, dworek myśliwski znajdujący się na terenie Rezerwatu Przyrody Łężczok.
3. II miejsce dla Grzegorza Nowaka za walory dokumentalne i rzeczowe uzasadnienie dyptyku ”Zabudowa frankońska w powiecie raciborskim”.
4. III miejsce przyznano Joannie Trybańskiej za walory estetyczne oraz klimat fotografii „Drewniany kościółek odpustowy p.w. św. Krzyża w Gródczankach-Pietrowice Wielkie”.
II. Kategoria studenci.
Jurorzy przyznali jedną nagrodę, biorąc pod uwagę walory artystyczno-dokumentalne nadesłanych zdjęć.
I miejsce dla Marcina Komorowskiego za tryptyk przedstawiający pałac w stylu eklektycznym w Sławikowie.
III. Kategoria uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
1. I miejsce - Katarzyna Karcz za wykorzystanie obiektywu wielokątnego i ciekawy pomysł ukazujący mury oraz dach pod postacią nieba i słońca w fotografii„ W stajniach huzarskich”.
2. II miejsce - Paweł Kaszczyszyn za ciekawe wyeksponowanie cennego detalu w fotografii „Brama Zamku Raciborskiego”.
3. III miejsce - Konrad Kowalski za wyważone, klasyczne ujęcie tematu w fotografii „Stajnie huzarów”.
Wszyscy nagrodzeni uczniowie reprezentowali Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu.
IV. Kategoria uczniowie szkół gimnazjalnych.
1. I miejsce – Agata Kilar za ciekawe ujęcie przestrzeni na zdjęciu „Zapomniane drzwi do(…) kościoła Farnego w Raciborzu” (uczennica Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w ZSO w Raciborzu).
2. II miejsce - Agnieszka Mederska za fotografię „Dawny szpital miejski” (uczennica Gimnazjum nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu).
3. III miejsce - Weronika Muzykant za fotografię „Wnętrze ruin zamku w Tworkowie” (uczennica Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy).
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany