Raport 998. Pięć zastępów w akcji przy Kasztanowej w Kuźni Raciborskiej

W trakcie minionej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali trzy interwencje. Dwie we wtorek i już jedną w środę. Działania prowadzono w Zabełkowie, Kuźni Raciborskiej i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.
Pierwsze wtorkowe zdarzenie odnotowano o godzinie 14.25 w Zabełkowie przy ulicy Powstańców Śląskich. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o plamie na jezdni w ciągu DK 45. Plama miała się ciągnąć od Zabełkowa aż do stacji benzynowej w Chałupkach. Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu zgłoszenie zostało potwierdzone. W związku ze sporym rozmiarem plamy zaalarmowano kolejne zastępy OSP. Ogółem w akcji udział wziął jeden zastęp PSP oraz cztery zastępy ochotników. Strażackie działania polegały na usunięciu plamy, która ciągnęła się na długości około 5 kilometrów. Akcja trwała ok. 2,5 godziny. Przyczyną pojawienia się plamy była uszkodzona miska olejowa w samochodzie ciężarowym.
O godzinie 17.28 trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP pognały do Kuźni Raciborskiej na ulicę Kasztanową, skąd wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania, wygarnięciu materiału palnego, sprawdzeniu atmosfery w pomieszczeniach znajdujących się w pionie kominowym oraz na kontroli komina przy pomocy kamery termowizyjnej. Na szczęście nie odnotowano osób poszkodowanych ani strat materialnych.
Ostatnie zdarzenie minionej strażackiej służby odnotowano dziś, 9 listopada, o godzinie 7.15 na skrzyżowaniu ul. Podmiejskiej z obwodnicą Raciborza. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania dotarła informacja o zdarzeniu drogowym. Na miejsce skierowano dwa zastępy z Reymonta oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe strażaków na miejsce okazało się, że samochody biorące udział w zdarzeniu są już na lawetach, a jedynym działaniem podjętym przez strażaków było usunięcie plam substancji ropopochodnych i płynów eksploatacyjnych oraz resztek po zderzeniu.
- Sprawcą zdarzenia był 31-letni kierujący vw passatem, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 52-latkowi jadącemu roverem, w wyniki czego doszło do zderzenia. Sprawca został pouczony. Nikomu nic się nie stało, a zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję
- przekazał nadkom. Mirosław Szymański, oficer prasowy KPP w Raciborzu.
![Kąpielisko letnie przy H2Ostróg w Raciborzu – opublikowano CENNIK, pokazano obiekt [WIDEO] Kąpielisko letnie przy H2Ostróg w Raciborzu – opublikowano CENNIK, pokazano obiekt [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17824605421782325712730398198-1362347445808668-3518755095657245390-n-.jpg)













![Nowy plac zabaw w Pawłowie oficjalnie oddany do użytku. Proboszcz pokropił i zjechał na zjeżdżalni [FOTO i WIDEO] Nowy plac zabaw w Pawłowie oficjalnie oddany do użytku. Proboszcz pokropił i zjechał na zjeżdżalni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782377806zrzut-ekranu-2026-06-25-o-10-56-25-.png)
![XXVII Pływadła ruszyły z Raciborza: Wielka wodna wyprawa rozpoczęta [FOTO i WIDEO] XXVII Pływadła ruszyły z Raciborza: Wielka wodna wyprawa rozpoczęta [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782564428dsc-5129-.jpg)





![Płonia świętuje początek lata: Dzielnica pełna energii i sąsiedzkiej integracji [FOTO i WIDEO] Płonia świętuje początek lata: Dzielnica pełna energii i sąsiedzkiej integracji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782540241dsc-1372-.jpg)
![Festyn Rodzinny: Radosne świętowanie przed szkołą muzyczną [FOTO i WIDEO] Festyn Rodzinny: Radosne świętowanie przed szkołą muzyczną [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782410342dsc-0833-.jpg)
![Nowe boisko wielofunkcyjne w Kornicach oficjalnie oddane do użytku [FOTO i WIDEO] Nowe boisko wielofunkcyjne w Kornicach oficjalnie oddane do użytku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782377425dsc-4846-.jpg)
![Ride the Flow! Oficjalnie otwarto nowy pumptrack w Kornicach [FOTO i WIDEO] Ride the Flow! Oficjalnie otwarto nowy pumptrack w Kornicach [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782496380731059855-1346952254083672-4242227102521343498-n-.jpg)


![Ortodontyczny Dzień Dziecka [ZAPOWIEDŹ] Ortodontyczny Dzień Dziecka [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17824101471782410049730-bd1b1c8a-0cef-41f0-97c3-2591ebc0c898-1-.jpg)






















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany