Lodowisko na Rynku będzie w innym miejscu. Znikną ogródki

256,7 tys. zł zapłaci miasto za zorganizowanie tymczasowego lodowiska na raciborskim Rynku. Wskazana lokalizacja zachodzi na ogródki Braxtonu i Browaru Rynek. Te muszą zniknąć.
Sezonowe lodowisko na Rynku stanie pomiędzy kościołem pw. św. Jakuba a Browarem Rynek i Braxtonem. Wskazana przez OSiR lokalizacja zachodzi na ogródki tych lokali. Browar musi zdemontować swoją konstrukcję do 10 listopada, kiedy zacznie się montaż płyty i band lodowiska. Będzie tu strefa składowania śniegu. Braxton nie będzie miał miejsca na swoje igloo.
Lodowisko będzie miało 600 m kw. zamrożonej tafli. Uruchomienie ma nastąpić do 26 listopada, o ile temperatura powietrza nie przekroczy 10 st. C a wiatr 2 m/sek. Czynne będzie do 28 lutego. Urząd nie wyklucza wydłużenia tego okresu na podstawie aneksu.
256,7 tys. zł to koszt usługi i udostępnienia infrastruktury. Za wodę i prąd zapłaci miasto.
Lokalizacja lodowiska (źródło: OSiR)




![Budowa nowego mostu na Odrze wchodzi w kluczową fazę [FOTO] Budowa nowego mostu na Odrze wchodzi w kluczową fazę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176520790906-2025-12-03-obiekt-mostowy-md1-2-.jpg)
















![Jarmark u św. Antoniczka przyciągnął tłumy [FOTO] Jarmark u św. Antoniczka przyciągnął tłumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765275567antoniczek-.jpg)
![Mikołajki w Nędzy pełne magii i świątecznej radości [FOTO] Mikołajki w Nędzy pełne magii i świątecznej radości [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765196448nedza-.jpg)




![Wielki finał Bajkowego Zamku 2025 – żywa szopka, mikołajkowe fire show i przejażdżki bryczkami [PROGRAM] Wielki finał Bajkowego Zamku 2025 – żywa szopka, mikołajkowe fire show i przejażdżki bryczkami [PROGRAM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765356281final-bajkowego-.png)
























Komentarze (0)
Dodaj komentarz