Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 października 202210:24

Wyciągarka elektryczna – 3 porady, jak dobrać odpowiedni model

Reklama
Polska:

Jazda samochodem terenowym po grząskim i nierównym terenie może dostarczyć kierowcy wiele emocji. Jednak, aby taka rozrywka była w pełni bezpieczna, trzeba być przygotowanym na każdą okoliczność. Dlatego wybierając się na offroad, warto zaopatrzyć się w wyciągarkę elektryczną, która zapewni kierowcy bezpieczeństwo podczas pokonywania trudnych tras. A jak dobrać odpowiedni model?

Jaki powinien być uciąg elektrycznej wyciągarki samochodowej?

Elektryczne wyciągarki samochodowe cechują się dużą niezawodnością i wygodą użytkowania. Taki sprzęt doskonale się sprawdzi zarówno podczas rekreacyjnej wycieczki, jak i w trakcie profesjonalnego rajdu offroadowego. Jeśli wyciągarka ma bezpiecznie wydostać pojazd z błota lub piachu, to powinna charakteryzować się adekwatnym uciągiem. Zakup za słabego sprzętu może skutkować zerwaniem liny i uszkodzeniem całego urządzenia. Dlatego uciąg wyciągarki elektrycznej powinien wynosić co najmniej 1,5 krotność dopuszczalnej masy całkowitej samochodu. Wówczas kierowca będzie mógł bez przeszkód przejechać przez każdą przeszkodę, nie martwiąc się, że auto ugrzęźnie na podmokłym terenie. Zamawiając wyciągarki elektryczne na DragonWinch.com, warto też sprawdzić takie parametry jak obciążenie liny, prędkość liny i ilość liny w bębnie.

Jak dobrać moc wyciągarki elektrycznej do bieżących potrzeb?

Poszczególne modele wyciągarek elektrycznych mogą się różnić między sobą mocą. Urządzenia z dużą mocą nie są polecane do pojazdów o niewielkiej masie wyposażonych w mały alternator, ponieważ w takim wypadku nie będzie można całkowicie wykorzystać ich potencjału. Do ciężkiego samochodu terenowego, który waży około 4 tony, warto dobrać wyciągarkę elektryczną o mocy minimum 9 KM, w przypadku mniejszych pojazdów wystarczające mogą się okazać modele o mocy od 5 do 7 KM. Nie bez znaczenia będzie także długość liny i szybkość działania urządzenia. Chcąc idealnie dopasować moc wyciągarki do posiadanego modelu auta, warto się skonsultować z doświadczonym sprzedawcą, który pomoże klientowi dokonać właściwego wyboru.

ekspowyciag

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę, zamawiając wyciągarkę elektryczną?

Wyciągarka elektryczna to specjalistyczny sprzęt, od którego często zależy zdrowie i bezpieczeństwo kierowcy oraz jego pasażerów. Dlatego to ważne, by zamówić urządzenie od renomowanego dostawcy, który udzieli klientowi gwarancji na oferowany sprzęt. Wybierając znanego i cenionego producenta typu Dragon Winch, klient zyska pewność, że nabył wyciągarkę elektryczną, która doskonale się sprawdzi w każdych warunkach terenowych i dobrze mu posłuży przez wiele lat. Taki sprzęt jest intuicyjny w obsłudze, charakteryzuje się doskonałymi parametrami i można go nabyć w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Ciekawe porady na temat możliwości i sposobów wykorzystania wyciągarki samochodowej można znaleźć również w artykule: wyciągarka samochodowa – 5 porad ułatwiających użytkowanie.

Przed zakupem danego modelu, należy sprawdzić jego wymiary, rodzaj użytego hamulca i przewidziane zastosowanie. Wyciągarki elektryczne są lekkie, wytrzymałe i niezawodne, dlatego można je wygodnie zabrać ze sobą w długą i urozmaiconą trasę. Mając pod ręką taki sprzęt, kierowca może bez obaw pokonywać wodne przeszkody lub strome wzgórza. Dobrze dobrana wyciągarka zagwarantuje uczestnikom rajdu bezpieczeństwo, dzięki czemu zabawa w offroad będzie wyjątkowo udana.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.