Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 września 202210:03

Raport 998. Seicento uderzyło w drzewo. Czad przy Katowickiej

Reklama
Powiat:

Trzynaście interwencji, tak prezentuje się bilans weekendowej służby strażaków z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono w Kobyli, Krzyżanowicach, Rudach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 9 września 2022

O godzinie 16.01 jeden zastęp PSP udał się na ulicę Kasprowicza w Raciborzu, skąd wpłynęło zgłoszenie o zwisającym konarze drzewa nad poboczem. Strażackie działania polegały na usunięciu gałęzi.

Kolejne trzy interwencje dotyczyły usuwania gniazd owadów. Odnotowano je kolejno o godzinie 18.06 przy ulicy Wałbrzyskiej w Raciborzu, o 18.40 przy ulicy Głównej w Kobyli oraz o 19.06 przy ulicy Wiśniowej w Raciborzu.

O godzinie 20.08 odnotowano z kolei zgłoszenie związane z tlenkiem węgla. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o wejściu w stan alarmu domowej czujki czadu. Na miejsce zdarzenia, czyli ulicę Ludwika w Raciborzu skierowano zastępy PSP. Po dojeździe pod adres wskazany w zgłoszeniu i przeprowadzeniu rozpoznania i pomiarów, zagrożenie nie stwierdzono. Strażackie urządzenia nie potwierdziły obecności czadu. Zgłoszenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Sobota, 10 września 2022

Pierwsze sobotnie zdarzenie miało miejsce o godzinie 0.31 w nocy z piątku na sobotę. Podobnie jak to przy ulicy Ludwika dotyczyło ono wejścia domowej czujki czadu w stan alarmu. Tym razem zgłoszenie wpłynęło z ulicy Wojska Polskiego w Raciborzu. Podobnie jak w przypadku piątkowej interwencji obecności tlenku węgla nie potwierdzono. Także i tutaj zdarzenie zostało sklasyfikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

O godzinie 19.29 jeden zastęp PSP pognał na ulicę Chełmońskiego w Raciborzu, skąd do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie mówiące o pożarze śmietnika. Strażackie działania polegały na ugaszeniu ognia. Szybka interwencja pozwoliła na uniknięcie strat materialnych. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia mogło być podpalenie.

Ostatnia sobotnia interwencja odnotowana została o godzinie 20.18. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że doszło do pożaru parterowego warsztatu przy ulicy Kolejowej w Krzyżanowicach. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że palą się śmieci składowane w piwnicy warsztatu. Strażackie działania polegały na ugaszeniu ognia. Niestety, nie obyło się bez strat materialnych. Te oszacowano na kwotę 5 000 złotych, a złożyły się na nie: uszkodzony bojler, uszkodzone wyposażenie warsztatu, uszkodzona instalacja elektryczna.

Niedziela, 11 września 2022

Niedzielna służba rozpoczęła się dla strażaków z Raciborza od dwóch interwencji związanych z usuwaniem owadów. Pierwszą odnotowano o godzinie 8.52 przy ulicy Osiedleńczej w Raciborzu. Druga z nich miała miejsce o godzinie 13.40 przy Słowackiego w Kuźni Raciborskiej. W tym drugim przypadku doszło do pożądlenia osoby przez osy.

O godzinie 14.14 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie mówiące o osobie znajdującej się poza barierką kładki nad Odrą przy ulicy Reymonta w Raciborzu. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP. Po dojeździe służb na miejsce nikogo jednak nie zastano. Słysząc sygnały dźwiękowe, osoba mogła oddalić się z miejsca zdarzenia. Alarm zakwalifikowany został jako fałszywy w dobrej wierze.

Kolejna strażacka interwencja odnotowana została o godzinie 18.48 w Rudach przy ulicy Kozielskiej. Ze zgłoszenia, które wpłynęło do komendy przy Reymonta wynikało, że fiat seicento wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowały cztery osoby: 26-letnia kobieta oraz trójka dzieci (8-letnia dziewczynka, 4-letnia dziewczynka i 3-letni chłopczyk). Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP z Raciborza, dwa zastępy PSP z Rybnika oraz dwa zastępy OSP. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia. Przybyłe na miejsce dwa zespoły ratownictwa medycznego przetransportowały całą czwórkę uczestników do szpitala. Straty materialne oszacowano na kwotę 3 000 złotych.

- Sprawczynią zdarzenia była 26-letnia kobieta, która nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, po czym kierowany przez nią samochód wypadł z jezdni i uderzył w drzewo. Na szczęście żadna z osób podróżujących pojazdem nie odniosła obrażeń. Kobieta była trzeźwa. Została pouczona. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję – przekazał nadkom. Mirosław Szymański, oficer prasowy KPP w Raciborzu.

Ostatnie weekendowe zdarzenie miało miejsce o godzinie 22.46 w jednym z mieszkań przy ulicy Katowickiej w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie mówiące o wejściu w stan alarmu domowej czujki gazu. Na miejsce skierowano cztery zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że nie chodzi o gaz ziemny, a o tlenek węgla. Po dokonanych pomiarach potwierdzono niewielkie stężenie tego groźnego gazu. Dokonano także sprawdzenia pozostałych lokali w tym samym pionie. W nich obecności tlenku węgla nie potwierdzono.

Autor: red., fot. FB/OSP Rudy (główne), JP (galeria), redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności29 listopada 202209:16

Czad w mieszkaniu przy Warszawskiej. Nie żyje 14-latka

Czad w mieszkaniu przy Warszawskiej. Nie żyje 14-latka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., wideo Czytelnik Mateusz
Reklama
Aktualności29 listopada 202216:55

Przed świętami w Raciborzu stanie diabelski młyn

Przed świętami w Raciborzu stanie diabelski młyn - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
26
red., fot. rybnik.eu/L. Tyl
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 listopada 202209:06

Polityczny atak na polskich Niemców

Polityczny atak na polskich Niemców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
21
źródło: rp.pl, fot. pixabay.com
Aktualności29 listopada 202219:20

Informatycy z Tworkowa docenieni w międzynarodowym rankingu Deloitte

Informatycy z Tworkowa docenieni w międzynarodowym rankingu Deloitte - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wrocławski Bejamas Group, założony przez dwóch mieszkańców Tworkowa, znalazł się w gronie 25 dynamicznie rosnących młodych spółek prestiżowego rankingu firmy doradczej Deloitte.

red., fot. okamgnienie3.pixieset.com, arch. Bejamas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.