Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 sierpnia 202210:12

Natura pokazała moc. Ogrom interwencji w trakcie weekendu

Natura pokazała moc. Ogrom interwencji w trakcie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP z pewnością nie mogli narzekać na brak pracy. W tym czasie odnotowano bowiem prawie 160 związanych ze skutkami silnych opadów deszczu i mocnych podmuchów wiatru. To jednak nie koniec, gdyż kolejne zgłoszenia wciąż spływają.

W piątek, gdy powiat raciborski nawiedziła nawałnica interwencji nie było wiele. Największe straty odnotowano w miejscowości Ruda w gminie Kuźnia Raciborska, gdzie na jednym z domostw został zerwany dach na budynku mieszkalnym, z kolei na drugim doszło do uszkodzenia poszycia dachowego. Do zerwania dachu doszło także w Siedliskach na Gliwickiej. Do akcji na terenie gminy Kuźnia Raciborska, prócz strażaków zawodowych skierowano również ochotników z terenu gminy Kuźnia Raciborska. W piątek, 19 sierpnia działania prowadzono także w związku z powalonymi drzewami w Rudach oraz w Kobyli na ulicy Willowej. Strażaków skierowano także do zamknięcia drogi po wiaduktem kolejowym na skrzyżowaniu ulic Powstańców z Browarną w Kuźni Raciborskiej. Doszło do podtopienia jezdni. Z kolei w Chałupkach odnotowano pożar drzewa.

Najgorsze przyszło jednak w nocy z soboty na niedzielę. Od północy do godzin wieczornych w niedzielę odnotowanych zostało 154 interwencje. Większość z nich dotyczyła pompowania wody z zalanych posesji i piwnic. Wczesnym rankiem odnotowano między innymi interwencje w związku z zalanymi wiaduktami przy Piaskowej-Kolejowej, Eichendorffa-1 Maja i Bosackiej-Rybnickiej. W tym ostatnim przypadku jeden z samochodów utknął w wodzie. Spore trudności odnotowano także na DW 935 na podjeździe w kierunku Kobyli oraz na Brzeskiej na wysokości przejazdu kolejowego na Dębiczu. Doszło tam również do zalania jednej z posesji. Konieczna była ewakuacja mieszkańców.

Przez całą dobę odnotowano 154 interwencje. Strażacy działali między innymi na: Jeziorowej (zalana piwnica), Staszica (zalana piwnica), Księżycowej (zalana piwnica), Reymonta (zalana piwnica), Warzywnej (zalana posesja), Wiejska (zalana piwnica), Eichendorffa (zalana piwnica), Łąkowa (zalana piwnica), Głowackiego (zalana piwnica), ulica Czeska (zalana piwnica), ul. Czeska, (zalany garaż). Interwencji było jednak znacznie więcej.

Do działań na terenie Miasta Racibórz dysponowano, prócz strażaków zawodowych wiele zastępów ochotników z terenu całego powiatu. Działania prowadziły OSP z: Miedoni, Sudoła, Brzezia, Tworkowa, Krzanowic, Nędzy, Krzyżanowic, Jankowic, Kuźni Raciborskiej, Górek Śląskich, Samborowic, Zabełkowa, Rudyszwałdu, Pietraszyna, Modzurowa, Owsiszcz, Roszkowa, Wojnowic, Markowic, Bojanowa, Strzybnika, Gamowa, Kobyli, Bojanowa, Rudnika i Kuźni Raciborskiej. Część zastępów została zadysponowana pod remizę OSP Sudół, gdzie piaskiem napełniano worki, które następnie transportowano we wskazane lokalizacje.

Autor: red., fot. Filip Sulski, (greh), redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 10.03.2023
16 marca 202319:50

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 10.03.2023
10 marca 202308:25

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 03.03.2023
10 marca 202308:24

Nasz Racibórz 03.03.2023

Nasz Racibórz 24.02.2023
23 lutego 202320:20

Nasz Racibórz 24.02.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.