Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 sierpnia 202211:55

Zmysły. Zamek Piastowski zaprasza na wystawę malarstwa Marzeny Balewskiej

Zmysły. Zamek Piastowski zaprasza na wystawę malarstwa Marzeny Balewskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Powiat Raciborski i Zamek Piastowski w Raciborzu zapraszają mieszańców i gości we wtorek 23 sierpnia do Domu Książęcego na wernisaż malarstwa Marzeny Balewskiej – „Zmysły”. Początek o godz. 16:00, wstęp bezpłatny - zachęca Krystyna Niklewicz, dyrektor Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

Marzena Balewska urodziła się w Aleksandrowie Kujawskim w 1955 roku. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. Studiowała na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w pracowni prof. Juliusza Joniaka. Dyplom otrzymała w 1981 roku. Zajmuje się rysunkiem, grafiką, malarstwem. Od 1989 roku pracuje jako nauczyciel w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie. Przygotowała 26 wystaw indywidualnych i brała udział w ponad stu dwudziestu wystawach zbiorowych.

Prace Marzeny Balewskiej są w zbiorach muzealnych i w kolekcjach prywatnych w kraju oraz na świecie. Uczestniczyła w wielu plenerach artystycznych również w Europie (Grecja - Arthome; Francja - organizowane przez Polski Fundusz Humanitarny w Lailly en Val Warsztaty Artystyczne im. J. Czapskiego).

Stanisław Rodziński o Autorce:

[…] To malarskie szaleństwo Balewskiej jest więc swego rodzaju buntem przeciwko łatwo rozumianej tradycji, ale jest też wielkim (i w sensie zamierzenia i rozmiaru płócien) doświadczeniem, sięgającym czysto malarskiej roboty. Połączenie motywów, zderzenie różnorodności widzenia, pokonanie własnych przyzwyczajeń - pozwala tym głębiej dojść do istoty twórczości. Do tajemnicy, bez której nie ma radości malowania, ryzyka decyzji, lęku i trudnego do opowiedzenia uczucia, gdy stoi się przed białym zagruntowanym płótnem. […]

aaa.[29]

Autor: Zamek Piastowski w Raciborzu, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności21 października 202514:32

Prokuratura Krajowa skierowała akt oskarżenia przeciwko posłowi na Sejm RP Michałowi Wosiowi [KOMUNIKAT]

Prokuratura Krajowa skierowała akt oskarżenia przeciwko posłowi na Sejm RP Michałowi Wosiowi [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
43
Racibórz:

- W dniu 21 października 2025 r. prokurator z Zespołu Śledczego Nr 2 Prokuratury Krajowej w sprawie o sygn. akt 1001-22.Ds.8.2025 skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Michałowi Wosiowi – posłowi na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, byłemu Podsekretarzowi Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości - podała w komunikacie Prokuratura Krajowa.

komunikat prasowy
Reklama
Aktualności21 października 202519:14

Mieszkańcy bloku na Ostrogu walczą z drażniącym zapachem chemikaliów w ich mieszkaniach

Mieszkańcy bloku na Ostrogu walczą z drażniącym zapachem chemikaliów w ich mieszkaniach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
9
Racibórz:

Od 10 października mieszkańcy bloku przy ul. Książęcej w Raciborzu skarżą się na intensywny zapach izolatu w mieszkaniach. Sprawa związana jest z remontem balkonów prowadzonym przez firmę z Burgrabic. Lokatorzy obawiają się o zdrowie swoje i dzieci.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności22 października 202512:08

Business Mixer w Raciborzu. Nowy etap współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną [FOTO i WIDEO]

Business Mixer w Raciborzu. Nowy etap współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
13
Racibórz:

22 października 2025 roku w Urban Labie w Raciborzu odbyło się wydarzenie o dużym znaczeniu dla przyszłości lokalnej gospodarki. Podczas spotkania Business Mixer – KSSE w każdej gminie podpisano umowę o współdziałaniu na rzecz aktywizacji gospodarczej Miasta Racibórz w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Porozumienie zawarli przedstawiciele Miasta Racibórz oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) - prezydent Jacek Wojciechowicz i Andrzej Zabiegliński.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Nasz Racibórz 10.10.2025
10 października 202508:24

Nasz Racibórz 10.10.2025

Nasz Racibórz 03.10.2025
2 października 202517:23

Nasz Racibórz 03.10.2025

Nasz Racibórz 26.09.2025
25 września 202521:17

Nasz Racibórz 26.09.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.