Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności1 sierpnia 202209:27

Raport 998. Strażacka akcja przy Katowickiej [FOTO]

Raport 998. Strażacka akcja przy Katowickiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Trzynaście zdarzeń w trakcie weekendu oraz już jedno w poniedziałek. Tak prezentuje się najnowszy raport strażaków z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 29 lipca 2022

Pierwsze piątkowe zdarzenie miało miejsce o godzinie 9.19 przy ulicy Wileńskiej w Raciborzu. Jeden zastęp PSP został zadysponowany pod adres wskazany w zgłoszeniu celem usunięcia gniazda owadów. Podobne zdarzenie odnotowano także o godzinie 12.29 przy ulicy Chełmońskiego oraz o 16.16 w Ponięcicach. W tym ostatnim przypadku gniazdo owadów usuwano z drzewa znajdującego się w pobliżu placu zabaw. Działania w Ponięcicach prowadził jeden zastęp OSP.

O godzinie 20.07 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie mówiące o zadymieniu w jednym z wieżowców przy ulicy Katowickiej. Do akcji skierowano trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania zadymienie zostało potwierdzone. W trakcie dalszych działań ustalono, że powstało ono wskutek pozostawienia potrawy na gazie. Strażacy ustalili lokal z przypaloną potrawą, przewietrzyli go oraz dokonali kontrolnych pomiarów atmosfery. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych i strat materialnych.

Sobota, 30 lipca 2022

Pierwsza strażacka interwencja w sobotę odnotowana została o godzinie 12.12 przy ulicy Rudzkiej w Kuźni Raciborskiej. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o pożarze w lesie. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania, ustalono, że tli się ognisko zrobione z liści. Strażacy ugasili ogień. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było podpalenie.

O godzinie 18.59 odnotowano kolejne zdarzenie, które wymagało strażackiej interwencji. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o plamie substancji ropopochodnej na ulicy Hulczyńskiej w ciągu DK 45. Plama miała długość około 4 kilometrów. Działania, polegające na sorpcji substancji oraz doczyszczeniu jezdni prowadził jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

Ostatnie sobotnie zdarzenie odnotowano o godzinie 23.15 przy ulicy Opawskiej. Jeden zastęp PSP pognał na miejsce po otrzymaniu zgłoszenia o pożarze śmietnika na jednym z osiedli. Strażackie działania po dojeździe na miejsce skupiły się na ugaszeniu pożaru. Straty materialne w tym zdarzeniu oszacowano na kwotę 1 000 złotych. Prawdopodobną przyczyną zaprószenia ognia było podpalenie.

Niedziela, 31 lipca 2022

W minioną niedzielę pierwszą strażacką interwencję odnotowano o godzinie 13.45. Dwa zastępy PSP udały się na ulicę Reymonta. Ich działania polegały na usunięciu złamanego konaru drzewa. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia mógł być silniejszy podmuch wiatru. Podobne zdarzenie miało miejsce o godzinie 15.20 w parku im. Miasta Roth przy ulicy Opawskiej. W tym przypadku działania prowadził jeden zastęp zawodowych strażaków.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 17.15 przy ulicy Wesołej w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o gnieździe owadów. Do akcji skierowano jeden zastęp PSP. Działania strażaków polegały na neutralizacji gniazda.

O godzinie 18.55 dwa zastępy PSP pognały na ulicę Słowackiego w Raciborzu, skąd napłynęło zgłoszenie o wejściu domowej czujki czadu w stan alarmu. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania potwierdzono niewielkie stężenie tlenku węgla w atmosferze. Mieszkanie zostało przewietrzone. CO mógł zostać uwolniony podczas pracy gazowego ogrzewacza wody. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 22.44 w Krzyżanowicach przy ulicy Odrzańskiej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie od rybaków, którzy zauważyli gwałtowny przybór wody na łowisku. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce okazało się, że łowisko zasilane jest wodą z rzeki Odry. Zgodnie z ostrzeżeniami hydrologicznymi doszło do wzrostu stanu wody, ale nie na tyle, by spowodować zagrożenie. Zdarzenie zostało więc ostatecznie zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

W niedzielę, 31 lipca odnotowano także zdarzenie drogowe w Nędzy. Więcej poniżej.

Poniedziałek, 1 sierpnia 2022

Po w miarę pracowitym weekendzie raciborscy strażacy nie mogą od rana narzekać na brak zajęć. O godzinie 8.29 odnotowano bowiem pierwszy wyjazd do akcji. Jeden zastęp PSP został zadysponowany na ulicę Ocicką w Raciborzu, skąd napłynęło zgłoszenie o gnieździe owadów. Jak udało nam się ustalić, działania prowadzono na cmentarzu Jeruzalem.

Autor: red., fot. JP, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202210:54

Franciszek Pieczka (1928-2022). Pożegnanie

Franciszek Pieczka (1928-2022). Pożegnanie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Rodzony Ślązak z gminy Godów niedaleko Raciborza zmarł wczoraj, 23 września. Dwa lata temu, w wywiadzie dla GCKSiT, opowiadał o swojej młodości. Bywał w Raciborzu.

fot. Jerzy Reżny
Aktualności25 września 202214:19

Trwa festyn charytatywny w raciborskim grodzie. Pomagają Joli

Trwa festyn charytatywny w raciborskim grodzie. Pomagają Joli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

- Jola to radosna, pełna życia dziewczyna - nasza dobra koleżanka. Niestety na jej drodze stanął nowotwór. Leczenie nie tylko wymaga od pacjentki ogromnego wysiłku, ale także jest bardzo drogie. Chcemy w tych trudnych chwilach wesprzeć Jolę, organizując specjalnie dla niej festyn charytatywny - tyle w zapowiedzi przesłanej do redakcji. Zgodnie z nią, w grodzie Drengów ruszyła plenerowa impreza.

fot. Robert Ambroziewicz
Reklama
Aktualności24 września 202216:43

Ponad sto koni na żerdzińskim Hubertusie [FOTO i WIDEO]

Ponad sto koni na żerdzińskim Hubertusie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Impreza zorganizowana przez stajnię Podkowa zgromadziła hodowców i miłośników koni z całej południowej Polski i Czech.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202217:38

Sezon na finiszu. Motocyklowe nieszpory przy św. Krzyżu [FOTO i WIDEO]

Sezon na finiszu. Motocyklowe nieszpory przy św. Krzyżu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Motocykliści skupieni wokół grupy SRC Motocykle spotkali się dziś, 25.09., na corocznych nieszporach przy kościele pw. św. Krzyża w Pietrowicach Wielkich.

Jan Ptak, w
Reklama
Reklama
Reklama
Sport25 września 202218:00

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Pierwszy jesienny weekend piłkarski za nami. Nie brakowało emocji, ale i niespodzianek. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Sport24 września 202220:27

Wicher Płonia niestraszny pszowskiemu Górnikowi [FOTO]

Wicher Płonia niestraszny pszowskiemu Górnikowi [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartej kolejce pierwszej grupy C klasy Podokręgu Racibórz naprzeciw siebie stanęły zespoły Wichru Płonia i TS Górnik Pszów. Oba zespoły dzieliła różnica trzech punktów na korzyść ekipy z Pszowa.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport25 września 202218:25

Niespodzianka w Cyprzanowie. Outsider pokonał faworyta [FOTO]

Niespodzianka w Cyprzanowie. Outsider pokonał faworyta [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

W siódmej kolejce B klasy naprzeciw siebie stanęły ekipy z Cyprzanowa i Wojnowic. Choć obie miejscowości leżą w różnych gminach, to z racji względnie niedużej odległości między nimi spotkanie to można było nazwać małymi derbami.

fot. Katarzyna Kubik
Sport25 września 202218:41

Zła passa Kobyli wciąż trwa [FOTO]

Zła passa Kobyli wciąż trwa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Na boisku przy Spacerowej w Kobyli doszło do starcia miejscowego Płomienia z Naprzodem z Borucina. Oba zespoły, z racji nie najlepszej passy w ostatnim czasie miały sobie coś do udowodnienia.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Kultura i edukacja24 września 202218:10

Teatr Delikates wystąpił na raciborskiej starówce [FOTO i WIDEO]

Teatr Delikates wystąpił na raciborskiej starówce [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Przygody Wieśka i Cześka Cz. I „Jak Czesiek i Wiesiek pokonali wstyd” to spektakl edukacyjny kierowanych dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat i więcej. Dziś można go było zobaczyć przy Punkcie Informacji Turystycznej Visit Racibórz.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Kultura i edukacja25 września 202221:25

Solidaris Bras i młodzi wirtuozi organów w kościele na Ostrogu

Solidaris Bras i młodzi wirtuozi organów w kościele na Ostrogu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

XXXV Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Henryka Klai na finiszu. Cykl koncertów zbliża się do końca. W niedzielę wystąpiła grupa Solidaris Bras oraz wychowankowie Elżbiety Włosek-Żurawieckiej. 

Jan Ptak
Kultura i edukacja24 września 202217:35

Na Zanzibarze wszystko jest Hakuna Matata!

Na Zanzibarze wszystko jest Hakuna Matata! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Nasz Racibórz 26.08.2022
31 sierpnia 202222:40

Nasz Racibórz 26.08.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.