Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 marca 202209:17

Raport 998. Opel w ogniu w Roszkowie

Raport 998. Opel w ogniu w Roszkowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali łącznie dziewięć interwencji. Działania prowadzono w Kornicach, Rudzie, Nędzy, Roszkowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 18 marca 2022Pierwsze piątkowe zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 15.37. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie mówiące o widocznym zadymieniu w rejonie cmentarza przy ulicy Głubczyckiej. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP, który spenetrował okolice nekropolii. Zagrożenia w postaci pożaru jednak nie ujawniono. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

O godzinie 19.42 dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP pognały do Kornic na ulicę Leśną. Ze zgłoszenia, które dotarło do komendy przy Reymonta wynikało, że w jednym z domów w stan alarmu miała wejść czujka czadu. Po dojeździe służb na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że nikt z mieszkańców nie dokonywał takiego zgłoszenia. Nie występowało także zagrożenie ze strony tlenku węgla. Zdarzenie zostało ostatecznie zakwalifikowane jako alarm fałszywy złośliwy.

Ostatnie piątkowe zdarzenie odnotowano o godzinie 22.59 w budynku na terenie PKP przy ulicy Kościuszki. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP, zespół ratownictwa medycznego oraz policję. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania zgłoszenie zostało potwierdzone. Strażacy przystąpili do działań, które polegały na ugaszeniu pożaru oraz oddymieniu i przeszukaniu pomieszczeń. W trakcie przeszukiwania ujawniono zwęglone ciało 51-letniej kobiety. Z racji jego stanu odstąpiono od działań ratowniczych. Strażacka akcja trwała godzinę i czterdzieści minut.

Sobota, 19 marca 2022

O godzinie 1.19 w nocy z piątku na sobotę dwa zastępy PSP pognały na ulicę Chodkiewicza, skąd wpłynęło zgłoszenie o konieczności otwarcia mieszkania. Po dojeździe służb na miejsce podjęto decyzję o siłowym otwarciu drzwi. Po ich wyważeniu w lokalu znaleziono około 70-letnią właścicielkę mieszkania. Udzielono jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Wartość strat materialnych oszacowana została na kwotę 300 złotych.

Kolejne sobotnie zdarzenie miało miejsce o godzinie 7.01 na ulicy Hulczyńskiej w ciągu DK 45. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów: osobowej toyoty yeti oraz dostawczego Iveco. W obu pojazdach podróżowały łącznie trzy osoby, wszystkie wyszły z samochodów o własnych siłach, nie wymagały pomocy medycznej. Do akcji skierowano trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Akumulatory w pojazdach zostały odłączone przed przybyciem służb, w związku z czym strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 10 000 złotych.

Jak poinformował sierż. sztab. Łukasz Gardas z KPP Racibórz sprawczynią zdarzenie była 60-letnia kierująca skodą yeti. Poszkodowany to 54-letni kierujący samochodem dostawczym iveco. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym, a zdarzenie zakwalifikowane jako kolizja.

Kolejne trzy zdarzenia dotyczyły pożarów trawy na niewielkiej powierzchni. Odnotowano je kolejno: o godzinie 13.19 w Rudzie na ulicy Rudzkiej, o godzinie 13.47 w Rudzie przy korycie rzeki Odry oraz o godzinie 15.53 w Nędzy przy ulicy 1 Maja. Do każdej interwencji zadysponowano strażaków zawodowych oraz ochotników. Przyczyną pojawienia się pożarów było prawdopodobnie podpalenie.

Niedziela, 20 marca 2022

Po dość intensywnym piątku i sobocie, niedziela była nieco łaskawsza. Odnotowano bowiem tylko jedno zdarzenie. O godzinie 9.58 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w Roszkowie na ulicy Raciborskiej. Ogień pojawił się w komorze silnika opla vectry. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. Pożar został ugaszony jeszcze przed przybyciem strażaków na miejsce zdarzenia. Działania służb skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz kontroli pojazdu przy pomocy kamery termowizyjnej. Straty materialne oszacowano na kwotę 500 złotych.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności24 września 202210:54

Franciszek Pieczka (1928-2022). Pożegnanie

Franciszek Pieczka (1928-2022). Pożegnanie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Rodzony Ślązak z gminy Godów niedaleko Raciborza zmarł wczoraj, 23 września. Dwa lata temu, w wywiadzie dla GCKSiT, opowiadał o swojej młodości. Bywał w Raciborzu.

fot. Jerzy Reżny
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202214:19

Trwa festyn charytatywny w raciborskim grodzie. Pomagają Joli

Trwa festyn charytatywny w raciborskim grodzie. Pomagają Joli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

- Jola to radosna, pełna życia dziewczyna - nasza dobra koleżanka. Niestety na jej drodze stanął nowotwór. Leczenie nie tylko wymaga od pacjentki ogromnego wysiłku, ale także jest bardzo drogie. Chcemy w tych trudnych chwilach wesprzeć Jolę, organizując specjalnie dla niej festyn charytatywny - tyle w zapowiedzi przesłanej do redakcji. Zgodnie z nią, w grodzie Drengów ruszyła plenerowa impreza.

fot. Robert Ambroziewicz
Reklama
Aktualności24 września 202216:43

Ponad sto koni na żerdzińskim Hubertusie [FOTO i WIDEO]

Ponad sto koni na żerdzińskim Hubertusie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Impreza zorganizowana przez stajnię Podkowa zgromadziła hodowców i miłośników koni z całej południowej Polski i Czech.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202217:38

Sezon na finiszu. Motocyklowe nieszpory przy św. Krzyżu [FOTO i WIDEO]

Sezon na finiszu. Motocyklowe nieszpory przy św. Krzyżu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Motocykliści skupieni wokół grupy SRC Motocykle spotkali się dziś, 25.09., na corocznych nieszporach przy kościele pw. św. Krzyża w Pietrowicach Wielkich.

Jan Ptak, w
Reklama
Reklama
Reklama
Sport25 września 202218:00

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Pierwszy jesienny weekend piłkarski za nami. Nie brakowało emocji, ale i niespodzianek. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Sport24 września 202220:27

Wicher Płonia niestraszny pszowskiemu Górnikowi [FOTO]

Wicher Płonia niestraszny pszowskiemu Górnikowi [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartej kolejce pierwszej grupy C klasy Podokręgu Racibórz naprzeciw siebie stanęły zespoły Wichru Płonia i TS Górnik Pszów. Oba zespoły dzieliła różnica trzech punktów na korzyść ekipy z Pszowa.

(greh)
Reklama
Sport25 września 202218:41

Zła passa Kobyli wciąż trwa [FOTO]

Zła passa Kobyli wciąż trwa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Na boisku przy Spacerowej w Kobyli doszło do starcia miejscowego Płomienia z Naprzodem z Borucina. Oba zespoły, z racji nie najlepszej passy w ostatnim czasie miały sobie coś do udowodnienia.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Reklama
Sport25 września 202218:25

Niespodzianka w Cyprzanowie. Outsider pokonał faworyta [FOTO]

Niespodzianka w Cyprzanowie. Outsider pokonał faworyta [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

W siódmej kolejce B klasy naprzeciw siebie stanęły ekipy z Cyprzanowa i Wojnowic. Choć obie miejscowości leżą w różnych gminach, to z racji względnie niedużej odległości między nimi spotkanie to można było nazwać małymi derbami.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Kultura i edukacja24 września 202218:10

Teatr Delikates wystąpił na raciborskiej starówce [FOTO i WIDEO]

Teatr Delikates wystąpił na raciborskiej starówce [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Przygody Wieśka i Cześka Cz. I „Jak Czesiek i Wiesiek pokonali wstyd” to spektakl edukacyjny kierowanych dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat i więcej. Dziś można go było zobaczyć przy Punkcie Informacji Turystycznej Visit Racibórz.

red., fot. Jan Ptak
Kultura i edukacja25 września 202221:25

Solidaris Bras i młodzi wirtuozi organów w kościele na Ostrogu

Solidaris Bras i młodzi wirtuozi organów w kościele na Ostrogu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

XXXV Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Henryka Klai na finiszu. Cykl koncertów zbliża się do końca. W niedzielę wystąpiła grupa Solidaris Bras oraz wychowankowie Elżbiety Włosek-Żurawieckiej. 

Jan Ptak
Reklama
Kultura i edukacja24 września 202217:35

Na Zanzibarze wszystko jest Hakuna Matata!

Na Zanzibarze wszystko jest Hakuna Matata! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Aktualności24 września 202223:19

EPITAFIUM BŁAZNA - spektakl Kolektywu Kejos na pl. Dominikańskim [FOTO i WIDEO]

EPITAFIUM BŁAZNA - spektakl Kolektywu Kejos na pl. Dominikańskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Cyrk jest ostatnim schronieniem czystej sztuki - przekonuje wrocławski Kolektyw Kejos. Dziś, 24.09., warto było przyjść na pl. Dominikański i zobaczyć Epitafium Błazna.

(waw)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Nasz Racibórz 26.08.2022
31 sierpnia 202222:40

Nasz Racibórz 26.08.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.