Łężczok wytańczył ponad 10 tys. dla małej Sophie

Mająca 22 miesiące dziewczynka, mieszkanka gminy Kuźnia Raciborska, była wczoraj z mamą na koncercie charytatywnym, który z okazji 25-lecia swoich urodzin zorganizował zespół taneczny Łężczok.
Zespół Taneczny Mniejszości Niemieckiej „Łężczok” powstał w roku 1996 przy Grupie Terenowej DFK nr 22 w Zawadzie Książęcej. Założycielką i pomysłodawczynią była Maria Adamczyk z Ciechowic. Od początku próby odbywały się w Świetlicy Środowiskowej w Zawadzie Książęcej. Prawie trzy lata nauczycielkami tańca były Manuela Baron oraz Martina Adamczyk. Następnie zespół przejęła w swoje ręce - na prośbę ówczesnych władz zarządu DFK Oddziału Racibórz - Aldona Krupa-Gawron, która jako instruktor i choreograf współpracuje z nim do dzisiaj. Na początku istnienia zespołu tancerze byli mieszkańcami parafii Zawada Książęca, którą tworzą 3 wsie: Łęg, Zawada Ks. oraz Ciechowice. W chwili obecnej członkami zespołu są dzieci i młodzież nie tylko z całej Gminy Nędza oraz Kuźni Raciborskiej, Raciborza, ale również z Dziergowic – już woj. opolskie.
Podczas wczorajszego koncertu dla Sophie Machnik z Siedlisk udało się zebrać 10 934 złotych oraz 7,5 euro. Dziewczynka, z mamą Dorotą - niegdyś tańczącą w zespole z siostrami i bratem - była obecna wczoraj, 18.03., w Raciborskim Centrum Kultury, dziękując za wsparcie.





























































































































































































































































![Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769987151large-a962b85d-9770-4155-9f05-719256482626-.jpg)








![Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778663248img-0809-.jpg)



![Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO] Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778705529dsc-6188-.jpg)


![Konkurs kulinarny Polska smakuje w Raciborzu! Eliminacje regionalne 13 czerwca na Zamku Piastowskim [ZAPROSZENIE DLA KGW i WYSTAWCÓW] Konkurs kulinarny Polska smakuje w Raciborzu! Eliminacje regionalne 13 czerwca na Zamku Piastowskim [ZAPROSZENIE DLA KGW i WYSTAWCÓW] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778756499kkplsmakuje2026-baner-1580x650px-.jpg)























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany