Pamiątki militarne przy lesie Obora oznakowane

Dzięki współpracy naszego Stowarzyszenia z Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu udało się postawić tablice z opisami obiektów w Oborze - informuje Stowarzyszenie Odra 1945 z Raciborza.
Chodzi o schron jednoosobowy oraz schron polowy związany z niemiecką obroną przeciwlotniczą miasta w 1945 r. W zeszłym roku członkowie stowarzyszenia uporządkowali ten drugi obiekt wraz z obejściem. Tablice zawierają dużą porcję wiedzy na temat wojennych pamiątek, zlokalizowanych na tzw. kipie, czyli młodym lesie, zasadzonym w miejscu, gdzie zwożono ziemię z budowy kanału Ulgi. To część lasu po lewej stronie wzdłuż linii kolejowej do Markowic. - Będzie można dowiedzieć się czym był kochbunker i jaką rolę pełnił schron polowy. Informacje te napisane są też w języku niemieckim, angielskim i czeskim. Zapraszamy do lasu Obora - piszą członkowie Odry 1945. Zapowiadają też w czerwcu piknik historyczny.










![W Brzeziu jak w Toskanii. Halina Mlynkova wystąpiła na festynie parafialnym [FOTO i WIDEO] W Brzeziu jak w Toskanii. Halina Mlynkova wystąpiła na festynie parafialnym [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786219457zrzut-ekranu-2026-08-8-o-21-43-43-.png)

![Odkryj tajemnice pałacu von Königów w Modzurowie [ZAPROSZENIE] Odkryj tajemnice pałacu von Königów w Modzurowie [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786204293img-4604-.jpg)







![Msza święta polowa i koncert w Arboretum Bramy Morawskiej [ZAPOWIEDŹ] Msza święta polowa i koncert w Arboretum Bramy Morawskiej [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1755272525dsc-3809-.jpg)






![Nędza lepsza od beniaminka. Gospodarze odwrócili losy meczu z Krzanowicami [FOTO] Nędza lepsza od beniaminka. Gospodarze odwrócili losy meczu z Krzanowicami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786255956photo-11-z-89-.jpg)






























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany