Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 stycznia 202211:59

Osadzeni w raciborskim więzieniu pomogli rodzinie z Krzanowic

Osadzeni w raciborskim więzieniu pomogli rodzinie z Krzanowic - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Funkcjonariusze raciborskiej jednostki penitencjarnej zaangażowali osadzonych do pomocy rodzinie w Krzanowicach.

Jest to kolejne przedsięwzięcie funkcjonariuszy i pracowników Zakładu Karnego w Raciborzu, zrealizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Piękne Anioły oraz Urzędem Miejskim w Krzanowicach. Dzięki naszemu zaangażowaniu osadzeni wykonali generalny remont jednego z pomieszczeń mieszkalnych potrzebującej rodziny. Prace trwały kilka tygodni i wymagały wiele zaangażowania ze strony osadzonych. Warto zwrócić uwagę, że osadzeni chętnie angażują się w tego typu działania.

Zaangażowanie osób pozbawionych wolności w pracę na rzecz społeczności lokalnej, to jeden z najważniejszych środków oddziaływań penitencjarnych. Wolontariat przynosi bardzo dobre efekty wychowawcze, ponieważ rozbudza wartości i empatię. Daje satysfakcję z dobrze wykonanej pracy i buduje poczucie własnej wartości. Pozwala odkrywać w sobie wartościowego człowieka.

Niezwykle ważny jest aspekt wychowawczy tej inicjatywy. Angażując osadzonych do wymiernej pomocy uwrażliwiamy ich na potrzeby konkretnych ludzi. A to buduje więź i poczucie odpowiedzialności za potrzebujących. Pomagając innym tak naprawdę pomagasz sobie - tego uczymy osadzonych - podsumowuje ppłk Maciej Konior, dyrektor Zakładu Karnego w Raciborzu.

Najlepszą rekomendacją dla tego typu działalności jest po prostu radość rodziny, która dzięki naszej pomocy może korzystać ze świeżo odnowionego pomieszczenia.

Autor: materiał nadesłany, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 sierpnia 202518:21

Racibórz z dofinansowaniem na rozbudowę systemu wizyjnego. Tam pojawią się kamery

Racibórz z dofinansowaniem na rozbudowę systemu wizyjnego. Tam pojawią się kamery - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
Racibórz:

Miasto Racibórz pozyskało 120 tys. zł dofinansowania w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej” na rozbudowę systemu monitoringu i działania profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Nasz Racibórz 15.08.2025
13 sierpnia 202522:19

Nasz Racibórz 15.08.2025

Nasz Racibórz 08.08.2025
7 sierpnia 202522:29

Nasz Racibórz 08.08.2025

Nasz Racibórz 01.08.2025
1 sierpnia 202518:54

Nasz Racibórz 01.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.