Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 grudnia 202110:12

Dwóch 18-latków z Afganistanu zatrzymanych przez śląskich pograniczników

Dwóch 18-latków z Afganistanu zatrzymanych przez śląskich pograniczników - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

- 15 grudnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zatrzymali 2 Afgańczyków, którzy podstępem przekroczyli granicę ze Słowacji do Polski - informuje Śląski Oddział Straży Granicznej z Raciborza.

- Dwóch mężczyzn poruszających się wzdłuż drogi ekspresowej, w okolicach Skoczowa (powiat cieszyński), ujawnili tamtejsi policjanci. Wobec przekazanych następnie funkcjonariuszom Straży Granicznej obcokrajowców przeprowadzono kontrolę legalności pobytu. W związku z tym, iż mężczyźni nie posiadali żadnych dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP dokonano ich zatrzymania. Z ustaleń bielskich funkcjonariuszy SG wynika, iż 18-latkowie przekroczyli nielegalnie granicę ze Słowacji do Polski w naczepie samochodu ciężarowego jadącego z Turcji. Naczepę bułgarskiego tira opuścili w Czechowicach-Dziedzicach (powiat bielski) odtąd poruszając się pieszo. Cudzoziemcom przedstawiono zarzut przekroczenia granicy państwowej z Republiki Słowackiej do Polski wbrew przepisom przy użyciu podstępu, polegającego na ukryciu się w naczepie samochodu ciężarowego. Obaj przyznali się do stawianego im zarzutu, złożyli wyjaśnienia i poddali się dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 2 lat oraz dozór kuratorski. Wobec jednego z Afgańczyków wszczęte zostało postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania go do powrotu. Jak się okazało, drugi z nich złożył wniosek o ochronę międzynarodową na terytorium Rumunii i Bułgarii. Teraz, na podstawie decyzji sądu, obcokrajowcy zostaną umieszczeni w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców - informuje ŚOSG.

Autor: źródło inf. ŚOSG Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport11 maja 202621:24

Forteca bez przełamania w starciu z Tworkowem [FOTO]

Forteca bez przełamania w starciu z Tworkowem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W ciepłe, niedzielne popołudnie 10 maja na stadionie w Tworkowie rozegrano mecz pomiędzy lokalnym LKS Tworków a Fortecą Świerklany w ramach rozgrywek V ligi. Spotkanie - choć jednostronne - było dynamiczne i obfitowało w liczne akcje obu drużyn, jednak to gospodarze wyszli z tego spotkania zwycięsko.

Oskar Tomeczek
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport11 maja 202610:13

Gol w 88. minucie uratował Nędzę. Syrynia wypuściła zwycięstwo z rąk [FOTO]

Gol w 88. minucie uratował Nędzę. Syrynia wypuściła zwycięstwo z rąk [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Sporo emocji dostarczył kibicom mecz pomiędzy LKS 1908 Nędza a Naprzodem 32 Syrynia. Spotkanie rozegrane 10 maja przy ulicy Sportowej długo nie zachwycało skutecznością, ale w końcówce wynagrodziło widzom cierpliwości. Gdy wydawało się, że trzy punkty pojadą do Syryni, gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania i uratować niezwykle cenny punkt w walce o utrzymanie.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.