Najczęstsze błędy w pielęgnacji twarzy. Czego unikać?

Od działań pielęgnacyjnych zależy kondycja i wygląd skóry. Jeżeli jest ona sucha, szara i pozbawiona blasku, prawdopodobnie popełniasz jeden z popularnych błędów. Zobacz, czego unikać przy pielęgnacji twarzy, aby wyglądać zdrowo i pięknie.
Nadmiar kosmetyków
Mnogość produktów na drogeryjnych półkach skusiła niejedną osobę. Szeroki wybór pianek, żelów, kremów, serum, maseczek, peelingów, płynów micelarnych sprawia, że ciężko jest zdecydować się na jeden z nich. Wiele osób kupuje kilka kosmetyków z zamiarem ich przetestowania. Czy takie działanie jest poprawne? Nie do końca.
Nadmiar kosmetyków jest równie zły dla skóry, co ich niewystarczająca ilość. Substancje w nich obecne mogą okazać się zbyt obciążające dla cery. Ponadto niektóre z nich mogą prowadzić do zablokowania porów, a tym samym powstawania zaskórników. Warto także pamiętać, że na efekt ma wpływ nie ilość składników, ale ich jakość.
Warto zatem ograniczyć liczbę kosmetyków do pielęgnacji twarzy. W kosmetyczce każdej osoby powinny znaleźć się:
- żel lub pianka do mycia,
- płyn micelarny do demakijażu,
- tonik do twarzy,
- krem nawilżający.
Dodatkowo warto zaopatrzyć się w peeling i maseczkę regenerującą. Jednak te dwa produkty nie są konieczne, ponieważ można wykonać je samodzielnie przy użyciu tylko naturalnych składników.
Nieodpowiednio dopasowane kosmetyki
Kosmetyki powinny być dopasowane do potrzeb skóry. Różnią się one w zależności od typu cery. Zdarza się, że jej stan nie poprawia się, mimo porannej i wieczornej pielęgnacji. Dzieje się tak na skutek niedostarczania skórze niezbędnych substancji aktywnych. Aby tego uniknąć, konieczne jest czytanie etykiet przed zakupem kosmetyków i stosowanie się do wskazówek producenta. W razie problemu z wyborem można zwrócić się o pomoc do kosmetyczki lub dermatologa.
Pomijanie wieczornej pielęgnacji
Wieczorna pielęgnacja jest tak samo ważna, jak poranna. Pozwala ona usunąć wszystkie zanieczyszczenia, które zebrały się na skórze w ciągu dnia. Mowa o drobnoustrojach, kurzu, substancjach obecnych w powietrzu, nadmiarze sebum, drobnoustrojach oraz resztkach makijażu. Pozostawienie ich na skórze na noc prowadzi do zatkania porów i pojawienia się zaskórników.
Warto pamiętać, że wieczorna pielęgnacja nie oznacza wyłącznie oczyszczenia skóry pianką (żelem) i wodą. Trzeba użyć także tonik do twarzy oraz krem nawilżający. Takie działanie pozwoli cerze zregenerować się, a także dostarczy jej niezbędnych składników odżywczych. To z kolei wpłynie na jej wygląd i kondycję.
Brak ochrony przeciwsłonecznej
Promieniowanie słoneczne nie jest zdrowe dla skóry. Przy długotrwałej ekspozycji może ono powodować podrażnienia, oparzenia, przyspieszać procesy starzenia się, uszkadzać DNA komórek, a także przyczynić się do powstania zmian nowotworowych. Aby tego uniknąć, należy zadbać o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną. Wskazane jest nie tylko zasłanianie ciała ubraniem i przebywanie w cieniu. Konieczne jest także stosowanie kosmetyków do codziennej pielęgnacji z filtrami UV.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany