Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 sierpnia 202009:10

Jak utrzymać auto w dobrej kondycji?

Jak utrzymać auto w dobrej kondycji? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Samochody, dla wielu z nas są absolutnie niezbędne. To za ich pomocą dojeżdżamy do pracy, dowozimy dzieci do szkół, przywozimy zakupy czy wypełniamy nasze obowiązki zawodowe. Dlatego utrzymanie „czterech kółek” w dobrej kondycji dla takich osób powinno być absolutnym priorytetem. Dlatego w poniższym artykule odpowiemy na pytanie: jak utrzymać auto w dobrej kondycji?

Regularne przeglądy u mechanika

To jest zdecydowanie najważniejszy aspekt dbałości o samochód. Regularne wykonywanie przeglądów jest zresztą wymagane przez polskie prawo. Zaniedbanie tego obowiązku może skutkować odebraniem dowodu rejestracyjnego. Jednak czasami jeden ogólny przegląd w roku to za mało. Tyczy się to w szczególności starszych pojazdów. Warto wykonać przegląd jeszcze przynajmniej w dwóch przypadkach: przed wyjazdem wakacyjnym i po sezonie zimowym. Dlaczego? Po pierwsze, warto zadbać o to, aby jadąc z rodziną na wczasy, cała podróż przebiegła bezproblemowo i bezpiecznie. Po drugie, okres zimowy jest niezwykle wymagającym czasem dla naszych aut. Jazda w głębokim śniegu, kontakt z solą drogową, lodem i niskimi temperaturami mogą bardzo szkodliwie wpłynąć na kondycję auta.

Samodzielne majsterkowanie

Jeśli wykonujemy je w sposób nieodpowiedni, tylko pogorszymy stan samochodu. W szczególności tyczy się to nowszych pojazdów, gdzie wszystkie podzespoły są o wiele bardziej delikatne i zamaskowane. Czasy, w których mogliśmy naprawić "Malucha" mocniejszym uderzeniem młotka, już dawno minęły. Jeśli jednak musimy sami wykonać naprawę lub bardzo nam na niej zależy, pamiętajmy o tym, aby przygotować się do niej merytorycznie. Lepszym rozwiązaniem od forów poradnikowych będą jednak podręczniki mechaniki i filmiki z poradami, ale tylko te tworzone przez profesjonalistów! Ważny będzie również odpowiedni sprzęt, który wiele nam ułatwi. Opinie o tanich, lecz dobrej jakości narzędziach znajdziesz tutaj. Weźmy również ze sobą towarzysza. Trudno bowiem niektóre czynności wykonywać w pojedynkę. Ponadto, gdy stanie się coś złego, zawsze warto mieć kogoś, kto nam pomoże.

naprawa

Jak zadbać o lakier?

Wiele osób dostaje białej gorączki, gdy widzi, że ktoś zarysował ich ukochane auto, albo na lakierze pojawiają się przebarwienia. Można jednak temu zaradzić. Po pierwsze, na rynku znajdziemy dużo preparatów do polerowania niewielkich rys, dzięki którym niepożądane zarysowania znikną raz-dwa. Ponadto, jeśli zostawiamy auto pod chmurką, nakryjmy je plandeką. Pojazdy zostawione na zewnątrz są bowiem bombardowane przez ptasie odchody, spadające liście, kasztany, żołędzie i brudzące kwiecie drzew. Ponadto po boku naszego auta, zawsze może ktoś przejechać czymś ostrym, rysując lakier. Dlatego warto zabezpieczyć się przed takimi nieprzyjemnościami. Ponadto pamiętajcie o tym, by zabrudzoną karoserię jak najszybciej umyć, by nie dopuścić do powstawania przebarwień i uszkodzeń powłoki lakierniczej. Można to zrobić na myjni lub za pomocą dobrej jakości myjki ciśnieniowej. W wyborze najlepszej myjki pomorze nam ranking znajdujący się na tej stronie https://budujemytutaj.pl/narzedzia/. 

Czysta tapicerka to podstawa! 

Wnętrze samochodu to kolejny aspekt, o którym często zapominamy. Nie dość, że brudna tapicerka wygląda paskudnie, to pozostawienie jej w takim stanie doprowadzi do zniszczenia materiału i jego przebarwień. Dlatego zawsze zabezpieczmy obicie wnętrza, jeśli przewozimy brudzący ładunek. Ponadto pamiętajmy o częstym odkurzaniu, wietrzeniu wnętrza i impregnowaniu tapicerki, a w razie pojawienia się dziur, dokonujmy jej napraw!

Autor: materiał partnera, marcelina@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 marca 202316:09

PTTK Racibórz zaprasza na wycieczkę do stolicy

PTTK Racibórz zaprasza na wycieczkę do stolicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. pixabay.com/Skitterphoto
Aktualności28 marca 202322:23

Spór wokół strzelnicy, dziurawe drogi i starta na amen Opawska

Spór wokół strzelnicy, dziurawe drogi i starta na amen Opawska - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
14
Racibórz:

Temat strzelnic – przy Łąkowej, w parku Zamkowym i na Głubczyckiej – zdominował poniedziałkowe obrady komisji budżetowej. Było też o remontach dróg i pożytkach z programu 500+.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 marca 202319:00

Na marzenia nigdy nie jest za późno

Na marzenia nigdy nie jest za późno - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

We współczesnym świecie dyscyplin sportowych jest bardzo wiele. Jedną z nich jest golf. I choć na pierwszy rzut oka wydaje się on dyscypliną raczej nie dla każdego, to przy bliższym poznaniu dużo zyskuje. Przekonał się o tym pochodzący z Bolesławia, a obecnie mieszkający w Ocicach, Krzysztof Tomaszek (na zdj.), który postanowił podzielić się z nami historią tego, jak został golfistą.

(greh), fot. archiwum K. Tomaszka
Reklama
Aktualności29 marca 202317:06

Gmina Rudnik skarży się na drogi. Radny Mikołajczyk interpeluje

Gmina Rudnik skarży się na drogi. Radny Mikołajczyk interpeluje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
12
Powiat:

Radny powiatowy PiS nie krył żalu do starosty, że w tej kadencji nic się nie dzieje wokół drogi Brzeźnica-Ligota Książęca. - To porażka zarządu, katastrofa - podsumował, składając obszerną interpelację.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności28 marca 202308:50

Ruszyły wypłaty trzynastek z ZUS

Ruszyły wypłaty trzynastek z ZUS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego, fot. pixabay.com/mwitt1337
Reklama
Aktualności28 marca 202300:01

Raciborskie Muzeum ma już 95 lat

Raciborskie Muzeum ma już 95 lat - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

9 grudnia 2022 roku odbyły się w siedzibie Muzeum w Raciborzu uroczyste obchody 95-lecia istnienia tej ważnej dla miasta instytucji. W tym dniu siedzibę muzeum odwiedzili licznie przybyli goście, wśród których znaleźli się między innymi przedstawiciele władz zarówno państwowych jak i regionalnych, oraz delegacje z zaprzyjaźnionych muzeów.

materiał płatny
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.03.2023
23 marca 202320:30

Nasz Racibórz 24.03.2023

Nasz Racibórz 17.03.2023
16 marca 202320:30

Nasz Racibórz 17.03.2023

Nasz Racibórz 10.03.2023
10 marca 202308:25

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 03.03.2023
10 marca 202308:24

Nasz Racibórz 03.03.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.