Aktualności | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Jak wybrać kuchenkę mikrofalową?
Życie bez mikrofalówki dla wielu osób nie jest proste. Ten niepozorny sprzęt znacząco ułatwia bowiem podgrzewanie, a także przyrządzanie wielu potraw. Żeby jednak okazał się rzeczywiście przydatny, musi spełniać co najmniej kilka kryteriów. Jakich dokładnie? Wyjaśniamy to w poniższym poradniku zakupowym.
Kiedy warto kupić mikrofalówkę?
Zanim jednak do tego przejdziemy, warto jeszcze zastanowić się, czy zakup takiego sprzętu to dobry pomysł. Od razu obalimy jeden z najczęściej powtarzanych mitów, jakoby działanie kuchenki mikrofalowej było niekorzystne dla zdrowia. Wszystkiemu winne mają być fale niejonizujące, które często porównywane są z promieniowaniem generowanym przez telefony komórkowe. Z tą różnicą, że ich działanie jest mocniejsze. Czy w takim razie coś nam grozi? Nie. Mikrofalówki są bowiem wyposażone metalowe obudowy ze specjalnymi ekranami, które blokują wspomniane fale. Dzięki temu, nie przedostają się one poza urządzenie.
Podgrzewanie w mikrofalówce nie prowadzi również do znacznej utraty właściwości odżywczych zawartych w pokarmie. A przynajmniej nie większej, niż w przypadku użycia piekarnika. Wszystko to sprawia, że zakup tego sprzętu okaże się w pełni bezpieczny. Zwłaszcza że kuchenki mikrofalowe w Sferis.pl występują w wielu zróżnicowanych odmianach.
Cenione są one przede wszystkim przez osoby, które nie mają zbyt wiele czasu na gotowanie. Mikrofalówki skracają bowiem realizację wielu procesów. Często obsługują również funkcje dodatkowe, takie jak gotowanie na parze czy grillowanie. Oznacza to, że pozwolą na przyrządzanie mięs, ryb, warzyw i wielu innych produktów. Warto z nich korzystać także w przypadku gotowania „na zapas”. Gotową zupę, klopsy czy też kotleta wystarczy potem tylko podgrzać.
Kuchenka mikrofalowa – na co zwracać uwagę?
Pora przejść do kwestii najważniejszej, czyli wyboru najlepszego modelu mikrofalówki. Pomocna w poszukiwaniach okaże się dokładna analiza najważniejszych parametrów technicznych.
- Moc – informuje o możliwościach sprzętu. Im bowiem większa moc, tym kuchenka jest w stanie wygenerować wyższą temperaturę. Szybciej się również nagrzewa. Producenci zazwyczaj podają osobno moc mikrofalówki (przeważnie od 700 do 900-1000 W) i grilla (nawet do 1200 W), jeśli jest obecny.
- Wymiary i pojemność – wielkość mikrofalówki należy oczywiście dopasować do ilości wolnego miejsca w kuchni lub w innym pomieszczeniu. Pojemność jest podawana w litrach.
- Sterowanie – w modelach tańszych i starszych dostępny jest system mechaniczny. Obsługa urządzenia odbywa się więc przy użyciu przycisków i pokręteł. Nowsze mikrofalówki są natomiast wyposażane w elektroniczny wyświetlacz.
- Długość przewodu – warto zwrócić na to uwagę. Zwłaszcza gdy mikrofalówka ma znaleźć się w dużej odległości od gniazdka. Przewody w oferowanych urządzeniach najczęściej mają długość od ok. 0,9 m do prawie 2 m.
- Programy - przeważnie jest ich kilka, choć najbardziej zaawansowane urządzenia obsługują grubo ponad 10 programów. Pozwalają dobrać optymalną temperaturę oraz długość grzania do specyfiki potrawy.
- Funkcje – wymienić możemy przede wszystkim grilla, funkcję rozmrażania, automatycznego zegara, dezaktywację talerza obrotowego, a także gotowanie na parze. Do tego dochodzą opcje bezpieczeństwo oraz dodatkowe wyposażenie, na przykład w postaci rusztu czy też miejsca na przewód.
Kuchenka mikrofalowa to bardzo przydatny sprzęt, który sprawdzi się w domu, akademiku, biurze, a nawet w domku letniskowym. Oczywiście pod warunkiem, że zostanie dobrze dobrana pod kątem parametrów technicznych.
Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.
Komentarze (0) |
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
Komentarze społecznościowe |
Najczęściej czytane artykuły |
Radny Marcin Fica wnioskuje o poszerzenie strefy płatnego parkowania
W interpelacji do prezydenta miasta radny klubu Razem dla Raciborza wskazał dwa parkingi, gdzie jego zdaniem powinny stanąć parkometry.
Więcej »Policjanci w Raciborzu mieli już ponad 600 zgłoszeń zagrożeń on-line
Raciborska Komenda Powiatowa Policji przyjmuje zgłoszenia on-line. W 2020 r. było ich już 614.
Więcej »Świadek zapobiegł tragedii. 70-latek był kompletnie pijany!
Informacja przekazana dyżurnemu raciborskiej policji przez świadka doprowadziła do zatrzymania pijanego kierowcy. 70-letni mężczyzna miał w organizmie prawie dwa i pół promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą mu nawet 2 lata więzienia.
Więcej »Rodzina 500 plus. Od lutego można składać wnioski
Program "Rodzina 500+" jest finansowym fundamentem wsparcia rodzin. Program wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku i przyczynił się do znacznej poprawy sytuacji materialnej rodzin, wzmocnił je i nadał należny priorytet. W 2015 roku łączne wydatki budżetu państwa na rzecz rodzin wyniosły 1,78 proc. Produktu Krajowego Brutto. W 2017 roku wyniosły one już 3,11 proc. PKB. Jest to wzrost o 75 proc.
Więcej »Zielony Racibórz przypomina. Ulga w podatku PIT za termomodernizację domu
Walka ze smogiem może przynieść wiele korzyści - przede wszystkim zdrowotnych, ale też finansowych. Dzięki termomodernizacji budynku obniżysz zużycie energii i rachunki za ogrzewanie, a także zapłacisz mniejszy podatek dochodowy. Składając PIT pamiętaj o uldze termomodernizacyjnej.
Więcej »Numery archiwalne | Pokaż listę wszystkich numerów » |
Zobacz także |

Komentarze |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |