Rada Miasta zatwierdziła sprawozdanie RCRON

Pod obrady na środowej sesji trafiły także uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania Raciborskiego Centrum Rehabilitacji – Osób Niepełnosprawych przy ul. Rzeźniczej oraz określenia sytuacji finansowej jednostki.
- Gratuluję jednostce wyniku i raportu. Chciałbym prosić o prostą opinię pani księgowej. Czy pani zdaniem moglibyście się rozwinąć gdybyście mieli więcej? – dociekał radny Piotr Klima. – Radzimy sobie przede wszystkim dzięki kontraktowi z NFZ oraz umową z gminą Racibórz i ościennymi gminami. Gdyby było więcej pieniędzy, to z pewnością byłoby lepiej. Każdy pieniądz jest nam jednak potrzebny i jeśli zajdzie potrzeba negocjacji umów, to z pewnością je przeprowadzimy. Z NFZ mamy natomiast zapewnienie, że w przypadku zabiegów u osób z dużym stopniem niepełnosprawności, to zapłaci za nadwykonania – odparła główna księgowa RCRON, Krystyna Korniak.
- Jak wygląda państwa praca w tym trudnym czasie koronawirusa? – pytała radna Anna Szukalska. – Nie zawiesiliśmy działalności całkowicie, działaliśmy w nieco okrojonym składzie, między innymi przez to, że część pracowników była na opiece. Mimo to poradziliśmy sobie i liczymy, że dalej będzie już tylko lepiej – odparła skarbnik RCRON.
Zuzanna Tomaszewska dodała z kolei, że obecna na posiedzeniu komisji dyrektor RCRON wspominała o możliwym przekształceniu centrum, tak by móc pozyskiwać środki z zewnątrz.
Ostatecznie radni jednogłośnie zatwierdzili sprawozdanie finansowe RCRON. Sytuacja centrum została przez radnych jednogłośnie określona jako pozytywna.






![Święty Marcin gościł u świętego Mikołaja na Starej Wsi [FOTO] Święty Marcin gościł u świętego Mikołaja na Starej Wsi [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762937587bez-nazwy-89-.jpg)

![Nowy wóz bojowy dla OSP Owsiszcze już na miejscu [FOTO i WIDEO] Nowy wóz bojowy dla OSP Owsiszcze już na miejscu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17630594033fb72f2c-c28e-41bf-8080-1ff5c5bc772b-.jpg)
![Jesień pełna wydarzeń w Stacji Kultura w Pietrowicach Wielkich [ZAPOWIEDZI] Jesień pełna wydarzeń w Stacji Kultura w Pietrowicach Wielkich [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762950165obraz-1-.jpg)

![Mażoretki Zara 11 XI na Stadionie Śląskim [FOTO i WIDEO] Mażoretki Zara 11 XI na Stadionie Śląskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762951051zdjecie-whatsapp-2025-11-11-o-13-22-30-9b58ad01-.jpg)


![Jestem OK - taki, jaki jestem – spotkanie z Anitą Kiderys w bibliotece [ZAPOWIEDŹ] Jestem OK - taki, jaki jestem – spotkanie z Anitą Kiderys w bibliotece [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762949817anita-kiderys-baner-.png)



































Komentarze (0)
Dodaj komentarz