Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 listopada 201913:55

Powiat zwiększył swój udział w kosztach rekompensaty przewozów PKS

Powiat zwiększył swój udział w kosztach rekompensaty przewozów PKS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Powiat Raciborski jest wspólnie z gminami organizatorem transportu publicznego. W oparciu o przepisy zapewnia komunikację pomiędzy miejscowościami w poszczególnych samorządach, realizując w ten sposób zadanie własne gmin. W ramach powyższego działania gminy, w formie rekompensaty, partycypują finansowo w kosztach PKS na swoim terenie wynikających z poszczególnych linii autobusowych oraz ich godzin kursowania.

Z inicjatywy Gmin Kuźnia Raciborska i Nędza przeprowadzono w raciborskim PKS-ie kontrolę rozliczeń przychodów i kosztów publicznego transportu zbiorowego. Kontrolę przeprowadziła osoba wskazana przez powyższe samorządy. Od wyniku kontroli uzależniały one współfinansowanie przewozów autobusowych. Kontrola nie wykazała żadnych nieprawidłowości. Przeciwnie - potwierdziła prawidłowość realizacji zadania przez powiatowego przewoźnika. Obecnie Powiat oczekuje na stanowisko Gmin w sprawie dalszego finansowania transportu. Jeśli nie będzie pełnego zabezpieczenia rekompensaty po stronie Gmin, organizator transportu jakim jest Powiat Raciborski zostanie zmuszony do redukcji kursów, które zgodnie z przepisami są zadaniem gminy. Powyższe może skutkować zmianą rozkładu jazdy już od 2 grudnia.

Warto podkreślić, że Powiat zwiększył udział do 25% kosztów comiesięcznej rekompensaty dla PKS, odciążając tym samym znacznie wydatki samorządów gminnych.

Autor: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności21 sierpnia 202509:18

Weszły w życie zmiany personalne w diecezji opolskiej. Nowi proboszczowie w naszym powiecie

Weszły w życie zmiany personalne w diecezji opolskiej. Nowi proboszczowie w naszym powiecie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. redakcji, diecezja opolska - ks. Paweł Chyla (1-31), 32-37 Monika Chrzanowska
Reklama
Aktualności20 sierpnia 202518:21

Racibórz z dofinansowaniem na rozbudowę systemu wizyjnego. Tam pojawią się kamery

Racibórz z dofinansowaniem na rozbudowę systemu wizyjnego. Tam pojawią się kamery - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
Racibórz:

Miasto Racibórz pozyskało 120 tys. zł dofinansowania w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej” na rozbudowę systemu monitoringu i działania profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 15.08.2025
13 sierpnia 202522:19

Nasz Racibórz 15.08.2025

Nasz Racibórz 08.08.2025
7 sierpnia 202522:29

Nasz Racibórz 08.08.2025

Nasz Racibórz 01.08.2025
1 sierpnia 202518:54

Nasz Racibórz 01.08.2025

Nasz Racibórz 25.07.2025
25 lipca 202509:25

Nasz Racibórz 25.07.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.