Seniorzy z Krzanowic debatowali o bezpieczeństwie

Wczoraj w Krzanowicach odbyła się debata z Seniorami. Policjanci skorzystali z zaproszenia Gminnego Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów w Krzanowicach. Wśród gości nie zabrakło także burmistrza miasta Krzanowice Andrzeja Strzedulli.
W czasie spotkania poruszono kwestie związane z bezpieczeństwem seniorów, rodzajem oszustw, Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, przybliżeniem aplikacji Moja Komenda Ponadto stróże prawa wysłuchali opinii zgromadzonych dotyczących bezpieczeństwa w mieście. Moderatorem debaty była asp. Edyta Mazur.
Debatę uroczyście otworzył Burmistrz Miasta Krzanowice Andrzej Strzedulla, jednocześnie dziękując wszystkim za udział w projekcie "Nasz wspólny cel- edukacja dla bezpieczeństwa w Gminie Krzanowice" w ramach programu "Razem bezpieczniej-Władysława Stasiaka". W imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu insp. Łukasza Krebsa przybył kom. Mirosław Szymański. Towarzyszyli mu raciborscy policjanci w tym asp. Edyta Mazur, asp. szt. Krzysztof Klimek oraz przedstawiciel drogówki mł. asp. Piotr Bednarski. Mundurowi spotkali się z Seniorami w siedzibie Gminnego Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów w Krzanowicach, aby porozmawiać o szeroko pojętym bezpieczeństwie i narzędziach, jakie mogą zostać wykorzystane w zwiększeniu jego poczucia i aktywizowania lokalnych społeczności.
Aspirant Edyta Mazur na wstępie wyjaśniła jak funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz jaki jest sposób realizacji zgłaszanych za jej pośrednictwem zagrożeń. Policjantka podkreśliła, że KMZB jest narzędziem prostym w obsłudze i zachęcała słuchaczy do korzystania z niej. W ten właśnie sposób będą mogli aktywnie włączyć się w tworzenie bezpieczeństwa i eliminować zauważone zagrożenia.
W swoim przemówieniu asp. szt. Krzysztof Klimek zaznaczył, że policjanci mają duże rozeznanie dotyczące niebezpieczeństw występujących w powiecie raciborskim, jednakże informacje, które zostaną przekazane przez mieszkańców na pewno poszerzą ich wiedzę i będą wykorzystane w planowaniu służb. W tym miejscu zaproponował zgromadzonym łatwy i szybki kontakt z odpowiednim dla danego rejonu dzielnicowym za pomocą aplikacji mobilnej Moja Komenda. Policjant podkreślił, że udział dzielnicowych w spotkaniach ze społecznością lokalną ma za zadanie przybliżenie funkcji dzielnicowego w społeczeństwie w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas".
Przedstawiciel drogówki omówił zagrożenia występujące na drogach, szczególnie te zachodzące w relacjach kierujący-pieszy. Podkreślono, jak ważne jest to, aby być widocznym na drodze i zachęcił do noszenia elementów odblaskowych, które nawet 5-krotnie zwiększają widoczność pieszego. Wizyta zakończyła się dyskusją, podczas której słuchacze przekazywali mundurowym swoje uwagi i sugestie na temat zaobserwowanych zagrożeń oraz dopytywali o sposoby radzenia sobie z nimi zgodne z przepisami.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany