Starosta Winiarski: kto się poczuł urażony, tego przepraszam

Zwierzchnictwo służbowe nie pozwala ingerować w sprawowanie mandatu radnego - mówił dziś na sesji powiatu radny Dawid Wacławczyk, uważając, że starosta Ryszard Winiarski powinien przeprosić swoją podwładną i radną miejską Annę Szukalską.
Poszło o wypowiedzi starosty podczas obrad komisji Rady Miasta, gdzie omawiano problem niedoszłego remontu drogi Kościuszki-Łąkowa. O przyczyny niepowodzenia dopytywała radna miejska Anna Szukalska, na co dzień podległa staroście powiatowa rzecznik praw konsumenta. Ryszard Winiarski był wówczas mocno zdenerwowany i obsztorcował radną, twierdząc, że jak ma pytania, to powinna przyjść do niego do gabinetu piętro wyżej i dbać o interes powiatu. Radna tłumaczyła, że w tym przypadku sprawuje mandat radnej miejskiej i odpowiada przed wyborcami, a nie przełożonym w czasie pracy w Starostwie. Pisaliśmy o tym [tutaj].
To samo powtórzył dziś radny Dawid Wacławczyk, który uznał, że starosta powinien przeprosić. Ryszard Winiarski zapewnił, że nikogo nie obraził, wyraził swoje racje, a "jeśli ktoś poczuł się urażony, to bardzo przeprasza tą osobę".
(w)




![Samorządowcy pod lupą jawności. Muszą ujawnić majątek, dochody, kredyty i oszczędności [OŚWIADCZENIA ZA 2025] Samorządowcy pod lupą jawności. Muszą ujawnić majątek, dochody, kredyty i oszczędności [OŚWIADCZENIA ZA 2025] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785229235os-wiadczenia-2-.jpg)





![Trzydniowy festyn w Kozi za nami. Weekend pełen sportu, muzyki i tańca [FOTO] Trzydniowy festyn w Kozi za nami. Weekend pełen sportu, muzyki i tańca [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785183617photo-24-z-70-.jpg)

































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany