Na placu budowy zbiornika Racibórz FOTO

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wizytował plac budowy największej inwestycji o znaczeniu hydrotechnicznym w Polsce. Powstający zbiornik przeciwpowodziowy Racibórz Dolny – polder, zabezpieczy przed powodziami ze strony rzeki Odry nawet 2,5 mln mieszkańców trzech województw: śląskiego, opolskiego oraz dolnośląskiego.
Inwestycja, obejmująca swoim obszarem 26 km2 jest priorytetowo traktowana przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach. Realizacja zadań o bezprecedensowym znaczeniu dla bezpieczeństwa publicznego cieszy się dużym zainteresowaniem Wojewodów Śląskiego i Opolskiego, czego wyrazem była wizyta terenowa na placu budowy. Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, w towarzystwie Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach Łukasza Lange, wizytował wszystkie fronty robót. W czasie spotkanie poprzedzającego study visit na placu budowy przedstawiciele wykonawcy kontraktu zdali relację z przebiegu prac oraz ich zaawansowania.
Przypomnijmy, że w wyniku rozstrzygnięcia przetargu przeprowadzonego według procedur Banku Światowego (ICB) na dokończenie budowy suchego zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny udzielono zamówienia konsorcjum firm: Lider: BUDIMEX S.A. – Polska, Partner: Ferrovial Agroman S.A. – Hiszpania.mKwota przyznania kontraktu (w walucie oceny): 903 865 798,00 PLN. Oferta konsorcjum została ocenion jako zasadniczo adekwatna w stosunku do wymagań postawionych w dokumentach przetargowych i która zaoferowała najniższą cenę. Umowę podpisano 30 listopada. Od tego czasu konsorcjum ma 740 dni na realizację prac.
#ŚlUW













![Radiowóz policji autostradowej na drogach powiatu raciborskiego. Wpadka kierowcy audi [WIDEO] Radiowóz policji autostradowej na drogach powiatu raciborskiego. Wpadka kierowcy audi [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775908130zrzut-ekranu-2026-04-11-o-13-42-17-.jpg)




![Z Tajlandii do Chałupek: Kultowe Fiaty i Polonez tłumnie powitane w ojczyźnie [FOTO i WIDEO] Z Tajlandii do Chałupek: Kultowe Fiaty i Polonez tłumnie powitane w ojczyźnie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775905535dsc-2016-.jpg)

![Wiosenny jarmark kwiatów, zdrowej żywności i rękodzieła na Zamku Piastowskim w Raciborzu [25 kwietnia sobota] Wiosenny jarmark kwiatów, zdrowej żywności i rękodzieła na Zamku Piastowskim w Raciborzu [25 kwietnia sobota] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775909074zrzut-ekranu-2026-04-11-o-14-04-15-.png)


![Dramat lidera przy Srebrnej. Unia straciła punkty w samej końcówce [FOTO] Dramat lidera przy Srebrnej. Unia straciła punkty w samej końcówce [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775945402gre05742-.jpg)
![Most na Odrze coraz bliżej. Zakończono nasuwanie konstrukcji, finisz inwestycji w 2027 roku [FOTO 03.2026] Most na Odrze coraz bliżej. Zakończono nasuwanie konstrukcji, finisz inwestycji w 2027 roku [FOTO 03.2026] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177598891308-20260401-zbrojenie-deskowanie-i-betonowanie-scian-niskich-obiekt-md1-podpora-p1-.jpg)






























![Mroczne historie i muzyka filmowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] Mroczne historie i muzyka filmowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775891477dsc-0134-.jpg)






Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany