Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 maja 201815:09

Wszystko o finansach w… raciborskiej bibliotece

Wszystko o finansach w… raciborskiej bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Jak założyć elektroniczne konto w banku, w jaki sposób sprawdzić oprocentowanie kredytu i jak skutecznie zarządzać domowym budżetem? W raciborskiej bibliotece trwa kurs „O finansach…w bibliotece” adresowany do osób po 50 roku życia.

„O finansach… w bibliotece” to projekt Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej dzięki któremu tysiące osób po 50. roku życia zaprzyjaźnia się ze światem finansów w bibliotekach publicznych. Do tej pory w przedsięwzięciu wzięło udział 370 bibliotek i blisko 8500 mieszkańców w całej Polsce.

8 maja do projektu przyłączyła się także raciborska biblioteka! Do tej pory uczestnicy kursu uporządkowali już swoją wiedzę nt. podstawowych źródeł dochodów i wydatków w gospodarstwie domowych m.in. z wykorzystaniem kalkulatorów internetowych, rozwinęli umiejętności związane z posługiwaniem się bankowością elektroniczną w tym z wysyłaniem przelewów czy uczyli się wybierać najkorzystniejsze oferty bankowe.

- Przed nami ostatnie dwa spotkania 28 i 29 maja, w trakcie których omówimy szczegółowo lokaty bankowe i ubezpieczenia a także przypomnimy wiadomości o banku centralnym, kursach walutowych oraz walucie euro – informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP, jedna z prowadzących kurs.

Autor: MiPBP w Raciborzu, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności16 listopada 202515:39

Nie z nami takie numery!

Nie z nami takie numery! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
ŚOSG
Sport16 listopada 202518:55

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Region:

AKTUALIZACJA. Emocji na lokalnych boiskach i parkietach hal sportowych w trakcie weekendu nie brakowało. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz. 

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport17 listopada 202510:31

Turniejowe zmagania w hali przy Łąkowej. Unia Turza Śląska najlepsza [FOTO]

Turniejowe zmagania w hali przy Łąkowej. Unia Turza Śląska najlepsza  [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W niedzielę, 16 listopada, w hali OSiR przy ulicy Łąkowej w Raciborzu rozegrano drugi z serii turniejów Winter Futsal Cup rocznika, organizowanych przez MKS Unię Racibórz. Do sportowej rywalizacji przystąpiło sześć zespołów z rocznika 2016, które stworzyły widowisko pełne emocji, stojące na dobrym poziomie sportowym.

Oskar Tomeczek
Sport16 listopada 202518:15

Siatkówka: Wyprawa do Pyskowic zakończona w dobrych humorach

Siatkówka: Wyprawa do Pyskowic zakończona w dobrych humorach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot: FB/Klub Siatkarski Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.