W Raciborzu ruszył internetowy system rezerwacji terminów w wydziale komunikacji

Dziś został uruchomiony internetowy system rezerwacji terminów wizyt w Wydziale Komunikacji i Transportu starostwa. Jest on dostępny na stronie www.bip.powiatraciborski.pl. System umożliwia załatwienie spraw związanych z rejestracją i przerejestrowaniem pojazdu.
Internetowy system rezerwacji terminów został wprowadzony z uwagi na zwiększoną ilość rejestrowanych pojazdów oraz wydłużenie czasu obsługi klientów spowodowane nie w pełni sprawnym systemem CEPIK 2. To z kolei przełożyło się na wprowadzenie limitów dziennych załatwianych spraw oraz utrudnienia dla klientów starostwa i ich niezadowolenie – informuje Andrzej Chwalczyk naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu.
Obecnie poza osobistą wizytą w urzędzie, klienci mogą także zaplanować załatwienie sprawy z wyprzedzeniem korzystając z aplikacji internetowej. Na stronie www.bip.powiatraciborski.pl znajduje się ikona REJESTRACJA POJAZDU – rezerwuj termin wizyty.
Pierwsze dni funkcjonowanie systemu to czas tzw. stabilizacji, w czasie której mogą wystąpić drobne utrudnienia techniczne. Będą one niezwłocznie diagnozowane i usuwane. Choć rezerwować terminy można już dziś, to pełną funkcjonalność system ma osiągnąć 21 maja. Na ten dzień ustalono także pierwsze wolne terminy. Docelowo system pozwoli dokonywać rezerwacji z 14-dniowym wyprzedzeniem.
Link do rezerwacji [tutaj]
![Pożar hali w Pawłowie. W akcji przy ul. Gamowskiej jedenaście zastępów [FOTO i WIDEO] Pożar hali w Pawłowie. W akcji przy ul. Gamowskiej jedenaście zastępów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176656572882ad1b7a-75e1-4847-a05c-fc803d3aa018-2-.jpg)

![Pożar na obwodnicy Raciborza [RAPORT 998] Pożar na obwodnicy Raciborza [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17665706173eeca7a5-b018-48f2-be99-860b7c1d1a95-.jpg)
![Griswoldowo niedaleko Raciborza. Nowa Wioska w świątecznej szacie [FOTO i WIDEO] Griswoldowo niedaleko Raciborza. Nowa Wioska w świątecznej szacie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766685665img-2917-.jpg)


![Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766650097dsc-6342-.jpg)

![Czego mieszkańcy i włodarze życzą na Boże Narodzenie i Nowy Rok [ SONDA] Czego mieszkańcy i włodarze życzą na Boże Narodzenie i Nowy Rok [ SONDA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766567714zrzut-ekranu-2025-12-24-o-10-14-44-.png)


![Świąteczna atrakcja przy kościele na Ostrogu. Żywa szopka i kolędowanie w parafii św. Jana Chrzciciela [FOTO] Świąteczna atrakcja przy kościele na Ostrogu. Żywa szopka i kolędowanie w parafii św. Jana Chrzciciela [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766686993img-2947-.jpg)


![Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17666564631707559924dsc-5535-2-.jpg)




















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany