Róbta co chceta... ale dla dobra. Święto szkoły w Nędzy

Freedom czyli wolność - była tematem przewodnim tegorocznego święta szkoły w Nędzy. - Wolność to możliwość wyboru. Można by powiedzieć: róbta co chceta. Ja dopowiem: róbta co chceta, ale dla dobra - mówiła do uczniów, rodziców i gości dyrektor Maria Czerwińska.
Szkoła Podstawowa w Nędzy nosi imię Powstańców Śląskich. Każdego roku w maju, w rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego, obchodzi swoje święto. Zapraszani są uczniowie, rodzice, dyrektorzy innych placówek, władze gminy. W tym roku w obchodach uczestniczyła wizytator Śląskiego Kuratorium Oświaty Halina Sitnikow. Coroczne święto to dobra okazja, by wyróżnić uczniów z najlepszymi ocenami. Były gratulacje dla uczniów i rodziców oraz kwiaty dla wychowawców. To też czas, by podkreślić sukcesy ostatniego roku. Szkoła wzięła udział w wielu programach, projektach i konkursach, w których nierzadko zdobywała najwyższe miejsca. Na specjalnie przygotowanych slajdach chwalono się osiągnięciami młodzieży. Program artystyczny wpisujący się w temat przewodni tegorocznego święta przygotowała młodzież z koła teatralno-kabaretowego, który prowadzi tu od lat nauczycielka Kornelia Czogalik.
































































![Samorządowcy pod lupą jawności. Muszą ujawnić majątek, dochody, kredyty i oszczędności [OŚWIADCZENIA ZA 2025] Samorządowcy pod lupą jawności. Muszą ujawnić majątek, dochody, kredyty i oszczędności [OŚWIADCZENIA ZA 2025] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785229235os-wiadczenia-2-.jpg)



![Czy miejska tężnia solankowa to miejsce, gdzie można poprawić zdrowie, oczyścić drogi oddechowe i bezpiecznie zaznać ochłody w upalne dni? [LIST DO REDAKCJI] Czy miejska tężnia solankowa to miejsce, gdzie można poprawić zdrowie, oczyścić drogi oddechowe i bezpiecznie zaznać ochłody w upalne dni? [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785311736img-2203-.jpg)




![Aquapark H2Ostróg nieczynny. Trwa przerwa technologiczna [WIDEO] Aquapark H2Ostróg nieczynny. Trwa przerwa technologiczna [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_15000161651441885986h2ostrog_przeszedl_gruntowne_czyszczenie_i_konserwacje--.jpg)






























![Fanny Days w Krowiarkach. Czas kawiarenek, klasycznej motoryzacji i pirackiego spektaklu nad wodą [ZAPOWIEDŹ] Fanny Days w Krowiarkach. Czas kawiarenek, klasycznej motoryzacji i pirackiego spektaklu nad wodą [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17854132361785097887img-5196-.jpg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany