W mieście pojawiły się nowe oznakowania miejsc postojowych dla osób niepełnoprawnych

Przy raciborskich drogach pojawiło się więcej kolorów, zwłaszcza niebieskiego. Wydział Dróg Miejskich zadbał o to, by miejsca parkingowe były bardziej estetyczne i bardziej widoczne dla kierowców.
Podczas wtorkowej konferencji prasowej, zapytany o nowe, niebieskie punkty dla niepełnosprawnych, prezydent Mirosław Lenk wyjaśnił, że to inicjatywa Wydziału Dróg Miejskich, która nie tylko ułatwi uprawnionym znalezienie wolnego miejsca do parkowania, ale też sprawi, że pozostali nie będą mogli się tłumaczyć, iż nie zauważyli oznakowania. - Nowe rozwiązanie polegające na pomalowaniu miejsca niebieską farbą z zaznaczoną białą farbą ikoną przedstawiającą wozek inwalidzki jest chyba również dużo bardziej estetyczne. Ten sposób oznakowania ma być standardem - czytamy na stronie magistratu. Czytelnicy niejednokrotnie wysyłali do nas zdjęcia samochodów, które bezpodstawnie zajmowały miejsca przeznaczone dla niepełnosprawnych. Teraz z pewnością takich sytuacji będzie coraz mniej. Trudno bowiem nie zauważyć specjalnie wydzielonego miejsca.
Obowiązek pomalowania miejsc dla niepełnosprawnych na niebiesko wprowadzono dwa lata temu. Gminy miały na to czas do 30 czerwca. Więcej szczegółów na ten temat [tutaj]
um, red.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany