TVN o światowym sukcesie polskich chirurgów, w tym raciborzanina

Przeprowadzony w Centrum Onkologii w Gliwicach złożony przeszczep narządów szyi został uznany za najlepszy przypadek w dziedzinie chirurgii mikronaczyniowej w 2016 r. przez Amerykańskie Towarzystwo Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Mikronaczyniowej. "Złożona allotransplantacja narządów szyi" została zgłoszona przez prof. Adama Maciejewskiego i dra hab. Łukasza Krakowczyka, jedynych w Polsce czynnych członków ASRM. Doktor Krakowczyk to raciborzanin. Temat poruszono w TVN.
Materiał telewizji TVN można zobaczyć TUTAJ
Amerykańskie Towarzystwo Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Mikronaczyniowej (American Society for Reconstructive Microsurgery - ASRM), zrzeszające ponad 500 najlepszych światowych specjalistów z dziedziny chirurgii, przyznało - podczas zakończonego właśnie dorocznego zjazdu - 93 proc. głosów nagrodę w kategorii best case prezentacji pt. "Złożona allotransplantacja narządów szyi", zgłoszonej przez prof. Adama Maciejewskiego i dra hab. Łukasza Krakowczyka, jedynych w Polsce czynnych członków ASRM. Praca, wybrana spośród około 300 zgłoszonych prezentacji z całego świata, została uznana za najlepszy przypadek w dziedzinie chirurgii mikronaczyniowej w 2016 roku. Więcej TUTAJ.
Łukasz Krakowczyk po zakończeniu studiów medycznych na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach w 2003 roku odbył staż podyplomowy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku, po zakończeniu którego uzyskał prawo wykonywania zawodu lekarza. W 2004 roku rozpoczął studia doktoranckie na wydziale lekarsko-dentystycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na Katedrze Ogólnej Biologii w Zabrzu. Od listopada 2004 roku został zatrudniony w Centrum Onkologii w Gliwicach w Klinice Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej początkowo jako wolontariusz, a od stycznia 2005 roku został zatrudniony jako pełnoprawny pracownik. W Klinice pracuje do dziś. W 2007 roku odbył staż na Chirurgii Plastycznej MI) Anderson Cancer Center w Houston. W 2008 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych z wyróżnieniem (tytuł rozprawy doktorskiej: "Częstość metyzacji wysp CpG regionu promotora wybranych genów w tkance nowotworowej guza oraz marginesie tkanki zdrowej w gruczolakorakach jelita grubego") oraz nagrodę Dyrektora Centrum Onkologii. W 2009 roku był uczestnikiem kursu mikrochirurgii zakończonym certyfikatem umiejętności w Glasgow. Od 2010 roku jest sekretarzem Sekcji Chirurgii Rekonstrukcyjnej przy Towarzystwie Chirurgów Polskich. W 2012 roku uzyskał tytuł specjalisty z dziedziny chirurgii ogólnej. Jest autorem i współautorem 15 artykułów opublikowanych w recenzowanych? (nie w renomowanych?) czasopismach, u tym 7 zagranicznych oraz 62 doniesień zjazdowych. W 2012 roku decyzją Rady Naukowej Centrum Onkologii Instytutu im. M. Skłodowskiej-Curie uzyskał stanowisko adiunkta naukowo-badawczego. Mieszka w Raciborzu (źródło: http://www.przeszczeptwarzy.pl/dr-nmed-lukasz-krakowczyk,85.html)
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany