Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 maja 201418:10

1765 osób odwiedziło H2Ostróg w pierwszy weekend płatnych wejść

1765 osób odwiedziło H2Ostróg w pierwszy weekend płatnych wejść - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

957 osób w sobotę, 808 w niedzielę - tyle osób skorzystało z H2Ostróg w pierwszy weekend płatnych wejść. Obiekt jest w stanie przyjąć dwa razy tyle osób. Co ciekawe, około 60 proc. klientów, jak szacuje OSiR, przyjechało spoza powiatu raciborskiego.

Na 1 i 2 maja rozdano 2840 bezpłatnych wejściówek. Wpuszczano co dwie godziny po około 180 osób. W sobotę i niedzielę, kiedy trzeba było już płacić, przyszło 1765 osób. - Około 60 proc. to osoby spoza powiatu raciborskiego, głównie ziemi wodzisławskiej, rybnickiej, z Jastrzębia Zdroju oraz z Opolszczyzny - poinformował nas zarządzającyn obiektem Krzysztof Borkowski, zastępca dyrektora OSiR. Przychód parku wodnego wyniósł blisko 30 tys. zł brutto (w tym 8 proc. VAT). Średnio każdy klient zostawił 17 zł. 

Czy weekendowa frekwencja jest zadowalająca? - Przy kasach były kolejki. Było trochę usterek, które teraz trzeba usunąć - powiedział dziś podczas konferencji prasowej prezydent Mirosław Lenk. Jakiekolwiek wnioski będą uprawnione na podstawie danych z przynajmniej kilku weekendów i dni roboczych. Obecnie na korzyść raciborskiego obiektu działa efekt nowości, ale nie można wykluczyć, że wiele osób zrezygnowało z przyjścia obawiając się w ten weekend tłumów. Zaskoczeniem jest duża frekwencja gości spoza powiatu. Żorski Aquarion w szczycie miał 1900 osób, obecnie średnio w weekend 800 osób. 

Z zamówionych wcześniej przez magistrat symulacji wynikało, że H2Ostróg będzie miał rentowność operacyjną w 2016 r. W 2023 ma na siebie zarabiać. By spełniły się nadzieje magistrackich urzędników, krytą pływalnię na Ostrogu będzie musiało bowiem odwiedzać 150 tys. osób rocznie, czyli ponad 400 dziennie i nie może spadać liczba ludności. Autorzy raportu założyli bowiem, że ominie nas wyludnienie. Przychody w wariancie bazowym ze sprzedaży biletów (10 zł za godzinę w weekend, 9 zł w tygodniu, ulgowe odpowiednio 7 i 6 zł), rezerwacji basenów do nauki pływania, salki gimnastycznej, wynajmu pomieszczeń gastronomicznych (założono wysoką stawkę 40 zł m kw.), organizacji imprez i inne oszacowano już w 2014 r. na 3,64 mln zł. Potem z roku na rok ma być coraz lepiej. W 2020 r. będzie to 4,2 mln zł, w 2033 r. aż 5,8 mln zł. Po analizie kosztów wyszło, że w 2023 będzie pierwszy zysk - 48,4 tys. zł. Do tego czasu do pływalni trzeba będzie dopłacać z budżetu miasta - w 2014 r. pierwsze 740 tys. zł, czyli tyle, co na małą placówkę oświatową. Trzeba jednak uwzględnić, że przyjęty ostatecznie cennik w H2Ostróg zakłada w tygodniu stawki od 8 do 10 a weekendy od 12 do 14 zł, a do tego cały szereg ulg.

(waw)

 

Autor: Grzegorz Wawoczny, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.