Tłumy seniorów na kongresie w RCK

Otwarcia kongresu - objętego patronatem prezydenta Mirosława Lenka oraz posła Henryka Siedlaczka - dokonały jego współorganizatorki: Krystyna Loch, przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Raciborzu oraz Czesława Kordyaczny z raciborskiego Oddziału Śląskiego Uniwersytetu III Wieku.
- Kongres skupia się na sprawach seniorów, których w Raciborzu jest bardzo dużo - mówiła Krystyna Loch. - Jak sie kończy pracę to nie znaczy, ze trzeba siedzieć w domu. Chodzi o to, żeby zmobilizować osoby starsze, aby chciały jeszcze działać! - podkreślały organizatorki.
Fakt, że życie nie kończy się po 60-tce podkreślały też uczestniczki wydarzenia, m. in. członkinie Koła Emerytów działającego przy ul. Staszica. - Wszystkie skończyłyśmy kurs komputerowy, chodzimy na koncerty. Wiele osób podkreślało też, że aktywne życie jest sposobem na przerwanie samotności. - Wychodzimy do ludzi, wspólnie spędzamy czas, poznajemy nowych przyjaciół - zaznaczali.
Prezydent Mirosław Lenk, obecny na kongresie, podkreślał, że w Raciborzu seniorzy są bardzo prężni i potrafią sami się zorganizować i zmobilizować do działania. - Zrzeszają się w kołach i stowarzyszeniach, potrafią powiedzieć czego od samorządu oczekują. Chciałbym doprowadzić do codziennej debaty, jak sobie pomagać na linii samorząd - seniorzy - mówił włodarz Raciborza.
A na dzisiejszym kongresie po oficjalnym otwarciu i szeregu występów artystycznych, na wszystkich seniorów czekały bloki tematyczne, a w nich m. in. spotkanie z dietetykiem, wizażystką, zajęcia taneczne czy pokaz mody dla osób 60 . Można było też zmierzyć ciśnienie oraz zbadać płuca pod względem zanieczyszczeń wywołanych paleniem papierosów. - Ogromnie się cieszymy, że tyle osób odwiedziło dziś RCK - mówiła uśmiechnięta dyrektor RCK Janina Wystub. - Wiktor Hugo mówił, że dla młodych starość zaczyna się po czterdziestce, a dla starych młodość po pięćdziesiątce i jak najdłuższej młodości i zdrowia życzę naszym seniorom - dodała podczas uroczystego otwarcia.
KB






























































![Audi dachowało na Warszawskiej w Raciborzu [FOTO] Audi dachowało na Warszawskiej w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770805928img-20260211-wa0016-.jpg)
![Kolizja na Kościuszki. Toyota prawie wjechała do sklepu [FOTO] Kolizja na Kościuszki. Toyota prawie wjechała do sklepu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770808091img-20260211-wa0033-.jpg)















![Sprawa oświaty w Raciborzu. Silny Racibórz prostuje urzędowe fake newsy [WIDEO] Sprawa oświaty w Raciborzu. Silny Racibórz prostuje urzędowe fake newsy [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770897209img-20260212-112748-.jpg)




























![ARCHIWUM ZŁA: Nocne studium zbrodni na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] ARCHIWUM ZŁA: Nocne studium zbrodni na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770926855chatgpt-image-12-lut-2026-21-06-36-2-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany