Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 kwietnia 202522:35

Kiermasz Wielkanocny w niezwykłej scenerii tworkowskiego zamku [FOTO i WIDEO]

Kiermasz Wielkanocny w niezwykłej scenerii tworkowskiego zamku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzyżanowice:

W wozowni ruin zamku w Tworkowie odbył się 6 kwietnia kiermasz wielkanocny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżanowicach. Mimo, że pogoda nie rozpieszczała, frekwencja była bardzo wysoka. O atrakcje kulinarne zadbały panie z Kół Gospodyń Wiejskich, o ucztę duchową – Orkiestra Dęta Gminy Krzyżanowie oraz Zespół Taneczny „Uśmiech”.

W niezwykłej przestrzeni tworkowskiego zamku przygotowano dla wszystkich stragany z rękodziełem oraz daniami z grilla na dziedzińcu. W wozowni czekały panie z KGW ze świątecznymi wypiekami, daniami i ozdobami.

Wśród gości wójta gminy Krzyżanowice Grzegorza Utrackiego znaleźli się m.in. senator Henryk Siedlaczek, starosta raciborski Grzegorz Swoboda i mistostarosta Píšťa Slanislav Bartusek.

Na scenie wozowni wystąpiła Orkiestra Dęta Gminy Krzyżanowice z wokalistami pod dyrekcją Krzysztofa Fulneczka, Zespół Taneczny Uśmiech, zwycięzcy gminnego konkursu śląskiej godki oraz zespół  FAMily z Bieńkowic – Matylda, Florian i Albert Mazurek. Na zakończenie z krótkim recitalem wystąpiła Grażyna Cwik.

Najmłodsi mogli pobawić się z wielkanocnym zajączkiem słusznych rozmiarów w poszukiwanie wielkanocnych jajek, trochę starsi i dorośli otrzymali zaproszenie na warsztaty kroszonkarskie, gdzie pod okiem prawdziwej mistrzyni techniki rytowniczej, Magdaleny Kramarczyk tworzyli  własne kroszonki.

Kiermasz wprowadził w wielkanocny nastrój wszystkich obecnych. Wójt Grzegorz Utracki zaprosił także wszystkich na tradycyjną Wielkanocną Procesję Konną w Bieńkowicach, która, jak nakazuje tradycja, odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny.

 

 

 

Autor: TH, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności8 grudnia 202513:15

Mikołajki w Nędzy pełne magii i świątecznej radości [FOTO]

Mikołajki w Nędzy pełne magii i świątecznej radości [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W niedzielę, 7 grudnia, Gminne Centrum Kultury w Nędzy zamieniło się w miejsce przepełnione świąteczną atmosferą. Do najmłodszych mieszkańców gminy przybył wyjątkowy gość – święty Mikołaj. Nie pojawił się jednak sam. Towarzyszyły mu uśmiechnięte Elfy, które od pierwszych chwil wprowadziły dzieci w klimat nadchodzących świąt.

red., fot. Oskar Tomeczek, Maja Walochnik
Aktualności9 grudnia 202511:21

Jarmark u św. Antoniczka przyciągnął tłumy [FOTO]

Jarmark u św. Antoniczka przyciągnął tłumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

U sąsiadów. W dniach 5–7 grudnia 2025 roku w Rybniku odbyła się kolejna edycja Jarmarku u Antoniczka — tym razem w nowej odsłonie, przeniesiona bezpośrednio na teren okalający Bazylikę św. Antoniego. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono mieszkańców i gości, oferując połączenie tradycji, świątecznej atmosfery oraz artystycznych i rzemieślniczych akcentów. Zobacz, jak wyglądał jarmark w obiektywie Oskara Tomeczka.

red., fot. Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.