Weekend pełen artystycznych wydarzeń w RCK

Piasek, Hamlet, Czerwony Kapturek czy Zemsta Nietoperza? Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na weekend pełen artystycznych wydarzeń, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie!
W piątek 18 października o godz. 19:00 na scenie RCK RDK (ul. Chopina 21) wystąpi ANDRZEJ PIASECZNY. Jeden z najsłynniejszych polskich piosenkarzy lat przełomu XX i XXI wieku zaśpiewa swoje największe przeboje w programie AKUSTYCZNIE.
W sobotę 19 października o godz. 18:00 wyjątkowe teatralne wydarzenie. Na dużej scenie RCK RDK (ul. Chopina 21) Teatr Pieśń Kozła z Wrocławia wystawi spektakl HAMLET – komentarz. Spektakl odbywa się w ramach programu TEATR POLSKA. "Hamlet - Komentarz", rozgrywa się dwa miesiące przed właściwą akcją dramatu, czyli w noc zabójstwa starego króla. Noc ta przeradza się w czuwanie, rodzaj "szekspirowskich Dziadów". Na scenie pojawiają się postaci obecne oraz nieobecne na kartach dramatu Szekspira.
Natomiast w niedzielę 20 października o godz. 16:00 na salę kameralną RCK RDK wracają „Maluchy w krainie dźwięku”, które w nowym sezonie będą raczyć najmłodszych muzycznymi opowieściami o bajkach. Na pierwszym spotkaniu wybrzmi Czerwony Kapturek.
Zwieńczeniem pełnego wrażeń weekendu będzie genialna operetka „Zemsta nietoperza” Johanna Straussa II w wykonaniu Teatru Muzycznego Arte Creatura - w niedzielę 20 października o godz. 17:00 w sali widowiskowej RCK RDK ul. Chopina 21.
Bilety do nabycia w kasie RCK RDK na godzinę przed wydarzeniami oraz przez stronę www.rck.com.pl







![Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17656121671764980271bez-nazwy-107-.jpg)
![Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765615007bez-nazwy-346-.jpg)




![Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700078bez-nazwy-197-.jpg)
![W Brzeziu upamiętniono polskich policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej [FOTO i WIDEO] W Brzeziu upamiętniono polskich policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765715254img-2139-.jpg)
![Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700211dsc-4149-.jpg)


![Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765798542zrzut-ekranu-2025-12-15-o-12-35-22-.png)


![Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765620050dsc-7094-duz-y-.jpeg)

![Ho, ho, ho. Rynek w Krzanowicach w świątecznym nastroju. Jarmark przyciągnął tłumy [FOTO i WIDEO] Ho, ho, ho. Rynek w Krzanowicach w świątecznym nastroju. Jarmark przyciągnął tłumy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748403dsc-4620-.jpg)

![Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765702366dsc-1437-.jpg)

![Kwaśnica w kotle i Kwaśnica na scenie. Niedziela Gaudete w Brzeziu [FOTO i WIDEO] Kwaśnica w kotle i Kwaśnica na scenie. Niedziela Gaudete w Brzeziu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748342img-2449-.jpg)

![Kiermasz świąteczny w Kornowacu w nowej przestrzeni i z nową oprawą [FOTO i WIDEO] Kiermasz świąteczny w Kornowacu w nowej przestrzeni i z nową oprawą [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748213img-2217-.jpg)

![Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765788869599933066-869747175801617-5814755685544542499-n-.jpg)

![Prawdziwe oblężenie Zamku Piastowskiego. Bajkowy Zamek 2025 zakończony z rozmachem [FOTO i WIDEO] Prawdziwe oblężenie Zamku Piastowskiego. Bajkowy Zamek 2025 zakończony z rozmachem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748301img-2358-.jpg)
![Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765802058gre02980-.jpg)






















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany