Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 sierpnia 202410:09

Budowa lodowiska będzie kontynuowana [WIDEO]

Budowa lodowiska będzie kontynuowana [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Budowa lodowiska w Raciborzu będzie kontynuowana, a koszt inwestycji wyniesie 11,94 mln zł brutto. Prace budowlane, prowadzone przez firmę Alles Cool z Kępna, zostały wznowione po okresie przerwy. Obiekt ma być czynny na sezon 2025/20226.

Jak informuje prezydent Jacek Wojciechowicz, umowa będzie realizowana zgodnie z planem, mimo trudnej sytuacji budżetowej miasta, które mogłoby zostać obciążone karami w wysokości 2 mln zł. W poprzedniej kadencji, mimo znacznych postępów, inwestycja została wstrzymana z powodu sporów między radnymi a prezydentem dotyczących kształtu budowli. Czytaj więcej: Budowa lodowiska trwa, pieniędzy w budżecie brak, a wykonawca grozi sądem.

Decyzja o wznowieniu budowy, podjęta przez obecnych radnych, nie spowoduje dodatkowych kosztów dla miasta.

Nowe lodowisko ma pełnić funkcję sezonowego obiektu sportowego, który zimą będzie służył jako lodowisko, a latem przestrzeń wewnętrzna będzie wykorzystywana dzięki możliwości podnoszenia ścian bocznych i szczytowych do wysokości minimum 3 metrów. Konstrukcja budynku będzie stalowa, z łukowym dachem o wymiarach około 25x55 metrów, obejmującym taflę lodowiska o wymiarach 20x50 metrów. Obiekt będzie również wyposażony w trybuny dla co najmniej 56 osób oraz demontowalne bandy.

Przewidziano również budowę zaplecza z pomieszczeniami infrastruktury lodowiska, które będzie bezpośrednio połączone z halą. Budynek zaplecza zostanie wykonany w tradycyjnej konstrukcji murowanej i pokryty płaskim dachem, tworząc wraz z halą jedną spójną całość.


 


osir10082022

osir2

osir3

osir4

 

 

 

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności14 czerwca 202619:53

Wręczono Stypendia im. Tadeusza Ekierta. Wsparcie otrzyma 30 uczniów raciborskich szkół

Wręczono Stypendia im. Tadeusza Ekierta. Wsparcie otrzyma 30 uczniów raciborskich szkół - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat.prasowy / fot. Magda Kura/Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu, RIG.
Reklama
Sport14 czerwca 202622:39

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Weekend pełen sportowych emocji za nami. Jedni cieszyli się z wygranych, inni musieli przełknąć gorzką pigułkę porażki. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh), fot. Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport14 czerwca 202621:54

Nędza skuteczna i bezlitosna. Pewny wynik w starciu z Płomieniem [FOTO]

Nędza skuteczna i bezlitosna. Pewny wynik w starciu z Płomieniem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Cztery gole, czyste konto i pełna kontrola nad przebiegiem spotkania - tak w skrócie można podsumować sobotni (13.06) mecz LKS 1908 Nędza z Płomieniem Połomia. Choć sytuacja obu zespołów w tabeli klasy okręgowej była już przed tym starciem klarowna, zawodnicy obu stron stworzyli dynamiczne widowisko. Przed pierwszym gwizdkiem gospodarze byli już pewni utrzymania, zajmując 12. miejsce, z kolei przedostatnia Połomia straciła szanse na pozostanie w lidze. Mimo braku bezpośredniej presji wynikowej, żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać.

Oskar Tomeczek
Sport15 czerwca 202611:33

Międzynarodowa rywalizacja rocznika 2018, czyli V4Cup na Srebrnej [FOTO]

Międzynarodowa rywalizacja rocznika 2018, czyli V4Cup na Srebrnej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na Stadionie Unii Racibórz odbyła się kolejna odsłona międzynarodowego turnieju piłkarskiego V4Cup o Puchar Jacka Wojciechowicza - Prezydenta Miasta Raciborza. W rywalizacji wzięło udział 25 drużyn z Polski, Czech, Słowacji i Węgier, co nadało wydarzeniu wyraźnie międzynarodowy charakter.

Oskar Tomeczek
Reklama
Aktualności15 czerwca 202614:21

Sukcesy zawodników z Łamatora Racibórz

Sukcesy zawodników z Łamatora Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. nadesłany
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.