Zmarł Jerzy Kołeczko, wieloletni nauczyciel Mechanika

- Z żalem informujemy, że 25 lipca br. zmarł Jerzy Kołeczko, były pracownik Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu, popularnie zwanego „Mechanikiem” - poinformowała placówka z Zamkowej.
Jerzy Kołeczko rozpoczął pracę w „Mechaniku” w 2001 roku, po połączeniu Zespołu Szkół Technicznych w Raciborzu z Zespołem Szkół Mechanicznych. Pracował tam do 2007 roku, pełniąc funkcję kierownika szkolenia praktycznego oraz wicedyrektora. Wcześniej pracował m.in. jako nauczyciel w Krzanowicach, inspektor oświaty i wychowania w Krzanowicach, oraz nauczyciel i dyrektor w Zespole Szkół Technicznych w Raciborzu (dawniej ZSZ ZEW w Raciborzu).
Za swoją pracę Jerzy Kołeczko otrzymał liczne wyróżnienia, w tym Nagrodę Inspektora Oświaty w 1998 roku oraz Brązowy Krzyż Zasługi w 2004 roku, a także liczne nagrody dyrektora szkoły.
Jerzy Kołeczko był znany jako człowiek sumienny, pracowity i zawsze chętny do pomocy innym, pełen życzliwości i empatii. Był również cenionym współpracownikiem.
Poza pracą w szkole, przez wiele lat aktywnie działał jako radny i przewodniczący Rady Gminy Polska Cerekiew, pełniąc tę funkcję w latach 2006-2024.
Rodzinie i bliskim przekazujemy wyrazy współczucia. Pogrzeb śp. Jerzego Kołeczki odbędzie się w poniedziałek, 29 lipca. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 14:30 od różańca, po którym zostanie odprawiona msza święta, a następnie nastąpi pochówek.

![Akcja ratunkowa w centrum Raciborza. Dwie osoby poparzone, lądował śmigłowiec LPR [FOTO i WIDEO] Akcja ratunkowa w centrum Raciborza. Dwie osoby poparzone, lądował śmigłowiec LPR [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776516925img-20260418-134623-.jpg)






![Policjanci ruszyli z pomocą psu błąkającemu się po DK45 [WIDEO] Policjanci ruszyli z pomocą psu błąkającemu się po DK45 [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177641026055-930770-2-.jpg)






![Śniadanie Mistrzów w Raciborzu. Sport, zdrowie i wspólnota szkolna [WIDEO] Śniadanie Mistrzów w Raciborzu. Sport, zdrowie i wspólnota szkolna [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776525486673873121-1567169222083568-1005105512662217864-n-.jpg)





![Śniadanie biznesowe dla przedsiębiorców [ZAPROSZENIE] Śniadanie biznesowe dla przedsiębiorców [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776412378s-niadanie-biznesowe-rig-1-.png)


















![Walczyli dzielnie, przegrali na finiszu. Poważna kontuzja gracza Gamowa [FOTO] Walczyli dzielnie, przegrali na finiszu. Poważna kontuzja gracza Gamowa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776549809img-20260418-182859-.jpg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany