Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 kwietnia 202413:46

Raciborskie Stowarzyszenie Spektrum zorganizowało konferencję szkoleniową na zamku

Raciborskie Stowarzyszenie Spektrum zorganizowało konferencję szkoleniową na zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Tym razem zainteresowanie organizatorów i uczestników skupiło się wokół tematu "Autyzm, niepełnosprawność intelektualna a seksualność".

Celem konferencji było poszerzenie świadomości specjalistów o obszarach psychoseksualnych u osób z niepełnosprawnością intelektualną i/lub w spektrum autyzmu, rozwijanie umiejętności wychowawczych i terapeutycznych do pracy z nimi, a także radzenia sobie z wyzwaniami ich seksualności.

Dyskusja objęła m.in. takie tematy jak: czynniki wpływające na kształt seksualności osób w spektrum autyzmu i osób z niepełnosprawnością intelektualną; dojrzewanie płciowe a spektrum autyzmu i niepełnosprawność intelektualna; tożsamość płciowa i seksualna osób w spektrum autyzmu; tworzenie związków czy profilaktyka przemocy seksualnej.

Konferencję poprowadziła dr Izabela Fornalik - pedagożka specjalna, doktor nauk humanistycznych, certyfikowana psychoterapeutka CBT, certyfikowana seksuolożka kliniczna, członkini Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Wykładowczyni na podyplomowych studiach „Seksuologia Kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia” na UAM w Poznaniu oraz na podyplomowych studiach „Seksuologia Kliniczna” w Klinice Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Posiada doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnością sprzężoną oraz z osobami w spektrum autyzmu. Od wielu lat prowadzi warsztaty i szkolenia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, osób w spektrum autyzmu, ich nauczycieli i rodziców na temat seksualności. Jest autorką licznych publikacji na ten temat, między innymi książek: „Mam autyzm. Mam seksualność. I co dalej? Poradnik dla rodziców, terapeutów i nauczycieli” oraz „Jak edukować seksualnie osoby z niepełnosprawnością intelektualną? Poradnik dla specjalistów”, „Dojrzewanie. Miłość. Seks. Poradnik dla rodziców osób z niepełnosprawnością intelektualną”. Tworzy pomoce dydaktyczne do edukacji seksualnej osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jest autorką pakietów edukacyjnych „O dojrzewaniu. Chłopcy”, „O dojrzewaniu. Dziewczęta” oraz „Poznać i zrozumieć uczucia” dla osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Prowadzi psychoterapię osób z problemami w zakresie zdrowia psychicznego oraz problemami seksuologicznymi. W roku 2017 została wyróżniona tytułem Ambasadorki Konwencji ONZ o Prawach Osób z Niepełnosprawnościami.

 

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności16 maja 202409:01

Alarm z monitoringu przy Chopina

Alarm z monitoringu przy Chopina - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Aktualności17 maja 202413:21

Strażacka akcja na raciborskim zamku

Strażacka akcja na raciborskim zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.