Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 lutego 202408:29

Odprawa roczna w raciborskiej komendzie policji

Odprawa roczna w raciborskiej komendzie policji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

- W piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu odbyła się odprawa służbowa, podczas której komendant, podinspektor Marek Ryszka, przedstawił wyniki osiągnięte przez w 2023 roku. Ponadto szef raciborskich stróżów prawa wskazał cele i priorytety na bieżący rok - informuje KPP.

- Komendant, podinspektor Marek Ryszka, przy pomocy prezentacji multimedialnej przedstawił wyniki uzyskane w 2023 roku przez poszczególne piony w tym kryminalny, przestępczości gospodarczej, prewencji i ruchu drogowego. Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu okazała się najlepsza w garnizonie śląskim pod względem wykrywalności w 7 kategoriach przestępstw. Już drugi rok z rzędu raciborska policja jest pierwsza w tej kategorii przestępstw. Osiągnęła wynik 72,2%, a w roku 2022 71,0% - podaje KPP.

- Na uwagę zasługuje fakt, iż średnia wykrywalność w całym garnizonie śląskim w kategorii 7 wybranych przestępstw to 55,4%, a w skali kraju to 50,5%. W historii garnizonu śląskiego nigdy nie było tak spektakularnego wyniku. Są to przestępstwa najbardziej uciążliwe i dotykające bezpośrednio społeczność, takie jak: bojka i pobicie, kradzież cudzej rzeczy, kradzież samochodu, kradzież z włamaniem, przestępstwa rozbójnicze, uszkodzenie rzeczy, uszczerbek na zdrowiu - dodano w komunikacie.

- Ponadto podinspektor Marek Ryszka przypomniał,że dzięki dużemu zaangażowaniu lokalnego samorządu i kierownictwa śląskiego garnizonu, mieszkańcy Pietrowic Wielkich mają w swojej miejscowości po 9 latach ponownie jednostkę policji. We wrześniu 2023 roku odbyło się oficjalne otwarcie. Komendant w swoim przemówieniu wspomniał o najważniejszej sprawie, że policja „Chroni i Pomaga” i raciborscy policjanci udowodnili to wiele razy, m.in. zorganizowali akcję poboru krwi, zbiórkę słodyczy dla dzieci z domów dziecka, wzięli udział w Ogólnopolskim Charytatywnym Turnieju Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej w Warszawie. Komendant poruszył bardzo ważny temat, że policjantem jest się zawsze i wiele razy zostało to udowodnione przez raciborskich policjantów tak jak w przypadku pożaru na ulicy Ogrodowej, gdy policjant w czasie wolnym od służby wyniósł seniora z płonącego mieszkania, czy policjanci, wracając z nocnej zmiany, zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Zaprezentowano także, jak ważne są dla nas spotkania z dziećmi, młodzieżą i seniorami. Policjanci przez cały czas bardzo aktywnie pod tym kątem działają. W dalszej części narady, szef raciborskich policjantów skierował podziękowania obecnym na odprawie gościom. Podziękował za włożony wkład i dobrą współpracę w zakresie pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Podziękował też za życzliwość, okazywane zrozumienie dla potrzeb i udzielone w 2023 roku wsparcie, również te finansowe - poinformowano.

Narada rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Raciborzu podinspektorowi Markowi Ryszce przez Zastępcę Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu komisarza Dariusza Szerszunowicza. W odprawie oprócz policjantów i przedstawicieli pracowników cywilnych Policji uczestniczyli: członkini zarządu powiatu Ewa Lewandowska, prezydent Dariusz Polowy, prokurator rejonowy Agata Dołhasz, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb.

Autor: KPP Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 kwietnia 202409:43

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO]

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Krzyżanowice:

Kolejne w ciągu kilku dni zdarzenie na skrzyżowaniu na Krzyżanowice, Owsiszcze, Tworków i czeską Hat’. Tym razem udział brały w nim trzy pojazdy. Co ciekawe, za kierownicami każdego z pojazdów znajdowali się obywatele Republiki Czeskiej.

red., fot. FB/OSP KSRG Krzyżanowice
Reklama
Aktualności11 kwietnia 202410:43

W mieszkaniu w Kuźni Raciborskiej ujawniono ciało mężczyzny

W mieszkaniu w Kuźni Raciborskiej ujawniono ciało mężczyzny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.