Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 listopada 202312:58

Wahadło w Studziennej. Radni chcą przerwania prac, urzędy nic nie wiedziały

Wahadło w Studziennej. Radni chcą przerwania prac, urzędy nic nie wiedziały - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Wczoraj, 29.11., wprowadzenie ruchu wahadłowego zaskoczyło kierowców. W ciągu krajówki zrobiły się duże korki. Magistrat i Starostwo nic nie wiedziały. Dziś rano pojawiła się ekipa budowlańców.

Bogumińska i Hulczyńska w Studziennej to fragmenty drogi krajowej nr 45 Opole-Racibórz-Zabełków. O planowanym remoncie przejazdu przy kościele inwestor, czyli PKP PLK powiadomił tylko zarządcę drogi, czyli Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Ta podała wczoraj na swojej stronie, że utrudnienia potrwają do 15 grudnia, do godz. 15.00.

- W związku z planowanymi pracami dotyczącymi naprawy przejazdu kolejowego w ciągu drogi DK45 na ul. Bogumińska/Hulczyńska w Raciborzu wnosimy o pilne przerwanie rozpoczętych prac, wykonanie doraźnej naprawy jezdni przejazdu i ustalenie nowego terminu prac modernizacji przejazdu. Wniosek motywujemy tym, że obecnie na terenie Miasta Racibórz prowadzone są remontu ul. Rybnickiej oraz Łąkowej i ronda przy Pl. Konstytucji 3 Maja powoduje, że kierowcy poszukują objazdów wybierając właśnie drogę DK45, która obecnie została zablokowana przez wprowadzenie ruchu wahadłowego jak opisano w piśmie z dnia 28.11.2023 r. Oczekujemy, że nowy termin modernizacji przejazdu będzie ustalony po przywróceniu do ruchu remontowanych dróg w Mieście Racibórz - napisali wczoraj do Urzędu Transportu Kolejowego radni powiatowi Roman Wałach i Ryszard Frączek z Oblicz dla Ziemi Raciborskiej (wchodzą w skład klubu PiS), obaj mieszkańcy Studziennej. 

Roboty, jak powiedział nam radny Frączek, nie zostaną wstrzymane. PKP PLK obiecała za to naciskać na wykonawcę, by zakończył je przed 15 grudnia. Z relacji Frączka wynika, że miasto nie wiedziało o planowanych pracach. Takiej wiedzy, jak zapewnił nas starosta Grzegorz Swoboda, nie miały również władze powiatu.

OŚWIADCZENIE RADNYCH POWIATOWYCH OBLICZ DLA ZIEMI RACIBORSKIEJ W SPRAWIE REMONTU PRZEJAZDU KOLEJOWEGO W RACIBORZU STUDZIENNEJ.

W dniu dzisiejszym powiadomiliśmy jednostki i instytucje odpowiedzialne za remont przejazdu kolejowego w Raciborzu Studziennej podjęto działania w kierunku maksymalnego skrócenia czasu remontu przejazdu. Po rozmowach dyrekcją TLK Tarnowskie Góry, otrzymaliśmy informację, że nie ma już możliwości wycofania się przerzucenia remontu w innym terminie. Jeśli chodzi o uzgodnienie dotyczące organizacji zmian w ruchu jedynym właściwym organem do takich uzgodnień zgodnie z funkcjonującym prawem jest zarządca drogi, a więc w tym przypadku GDDKiA i takie uzgodnienia poczyniono. Wygląda na to, że jest luka prawna o tego typu inwestycjach, bo samorząd może zupełnie nie wiedzieć o danym remoncie jeśli GDDKiA a nie poinformuje go o tym.

Dyrektor z TLK poinformował nas, że natychmiast zaapeluje do wykonawcy o uruchomia dodatkowych mocy tak aby zakończyć zadnie przed 15-tym grudnia o czym będzie nas radnych informować na bieżąco. Dyrektor zapewnił nas, że obecny remont będzie wykonany w innej technologii, tak aby przejazd był sprawny nie przez rok jak dotychczas, ale na długie lata.

Nagłośniliśmy ten temat w województwie. Zaprosiliśmy w dniu dzisiejszym do Raciborza TVP Katowice i udzieliliśmy wywiadu w tym temacie. Chcielibyśmy, aby nie dochodziło więcej do takich napięć w żadnym miejscu województwa, gdzie przeprowadzane są remonty. W najbliższych dniach wyartykułujemy to w pismach do wszystkich jednostek odpowiedzialnych, aby tego typu informacje były przekazywane samorządowcowi i radnym.

Dziękujemy też mieszkańcom dzielnicy Studzienna za współprace i informacje w przedstawionym zadaniu.

Radni Powiatu Raciborskiego

Ryszard Frączek
Roman Wałach

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności19 lutego 202410:53

Ciało kobiety w mieszkaniu przy Waryńskiego

Ciało kobiety w mieszkaniu przy Waryńskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Aktualności19 lutego 202409:59

Ciężarówka w ogniu w Pawłowie

Ciężarówka w ogniu w Pawłowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP Pawłów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Nasz Racibórz 02.02.2024
2 lutego 202410:02

Nasz Racibórz 02.02.2024

Nasz Racibórz 26.01.2024
26 stycznia 202408:27

Nasz Racibórz 26.01.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.