Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności15 listopada 202312:30

Filmowa Gala Sylwestrowa w Raciborskim Centrum Kultury

Filmowa Gala Sylwestrowa w Raciborskim Centrum Kultury - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Już 31 grudnia 2023 godz. 22.00 - sala widowiskowa Raciborskiego Centrum Kultury RDK przy ul. Chopina 21.

Muzyka filmowa jest ponadczasowa - przeboje kinowych produkcji nucone są przez lata, łącząc kolejne pokolenia. W ostatnią noc roku, zapraszamy na muzyczną podróż w świat pełnej emocji, pięknego brzmienia, budzącej wspomnienia - przebojowej muzyki filmowej.

Sylwestrową noc wypełnią największe kompozycje w dziejach kina i telewizji. Swoista historia światowej i polskiej muzyki filmowej. Od napisanego jako akompaniament do niemego filmu z 1924 r., rozpoznawalnego od pierwszych akordów „Tanga Jalousie”, poprzez znakomite dźwięki Henry’ego Manciniego, z oscarową melodią ze „Śniadania u Tiffaniego – Moon River”, aż po współczesne dzieła wykonywane przez ogromne orkiestry symfoniczne tematy Hansa Zimmera, wśród których nie zabraknie "Piratów z Karaibów". Zachwycimy publiczność melodiami z filmowych hitów, które skradły serca dzieci i dorosłych, jak "Shrek", "Król lew", "Tarzan", "Piękna i bestia". Tego wieczoru zabrzmi również polska muzyka filmowa, stworzona przez mistrzów kompozycji filmowych, jak: Jerzy Matuszkiewicz (Czterdziestolatek, Janosik, Stawka większa niż życie) i Wojciech Kilar (Trędowata).

Melodie przywołają w wyobraźni najwspanialsze obrazy filmowe w historii, obudzą uśpione wspomnienia i emocje. I ten fakt mówi o wielkim fenomenie, jakim niewątpliwie jest „muzyka filmowa”.

Na scenie wystąpią charyzmatyczni soliści, którzy swoimi występami każdorazowo zdobywają serca i gorący aplauz na scenach całego kraju i za granicą: artystka pochodząca z Frankfurtu - Olivia Ohl-Szulik (sopran), Monika Biederman-Pers (sopran), Tomasz Jedz (tenor), Piotr Karzełek (baryton). Dopełnieniem pięknej muzyki będzie taniec w wykonaniu Sun Duo - duetu, który tworzą Julia Kulawik i Przemysław Łamacz. Choreografię do koncertu przygotowała Sabina Langner, a klimatyczny obraz – reżyser świateł – Wacław Czarnecki.

Ponadczasowe kompozycje zabrzmią brawurowo w nowych aranżacjach i wykonaniu znakomitego zespołu muzycznego Appassionata Ensemble pod kierownictwem Mirosława Krause.

Zapraszamy na pełne dobrych emocji, radości i wzruszeń - niezapomniane chwile z muzyką filmu i kina do Raciborskiego Centrum Kultury.

Bilety w cenie: 160,- (do 30 XI), 180,- ( 1XII - 30XII ), 200,- (31 XII ) do nabycia w kasach RCK oraz na https://biletyna.pl/event/view/id/356531

(Honorowane raciborskie karty "Senior 60+" i "Rodzina+")

Autor: RCK, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport11 maja 202621:24

Forteca bez przełamania w starciu z Tworkowem [FOTO]

Forteca bez przełamania w starciu z Tworkowem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W ciepłe, niedzielne popołudnie 10 maja na stadionie w Tworkowie rozegrano mecz pomiędzy lokalnym LKS Tworków a Fortecą Świerklany w ramach rozgrywek V ligi. Spotkanie - choć jednostronne - było dynamiczne i obfitowało w liczne akcje obu drużyn, jednak to gospodarze wyszli z tego spotkania zwycięsko.

Oskar Tomeczek
Reklama
Sport11 maja 202610:13

Gol w 88. minucie uratował Nędzę. Syrynia wypuściła zwycięstwo z rąk [FOTO]

Gol w 88. minucie uratował Nędzę. Syrynia wypuściła zwycięstwo z rąk [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Sporo emocji dostarczył kibicom mecz pomiędzy LKS 1908 Nędza a Naprzodem 32 Syrynia. Spotkanie rozegrane 10 maja przy ulicy Sportowej długo nie zachwycało skutecznością, ale w końcówce wynagrodziło widzom cierpliwości. Gdy wydawało się, że trzy punkty pojadą do Syryni, gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania i uratować niezwykle cenny punkt w walce o utrzymanie.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.