Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 października 202309:17

Raport 998. Strażacka akcja na Zamkowej. Zadziałał monitoring

Raport 998. Strażacka akcja na Zamkowej. Zadziałał monitoring - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Środowa służba przyniosła strażakom z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP pięć interwencji. Działania prowadzono w Krzyżanowicach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Pierwsza interwencja odnotowana została o godzinie 8.29 na ulicy Głubczyckiej w Raciborzu. Doszło tam do pożaru naczepy pojazdu ciężarowego. Jak wynikało ze zgłoszenia, z tyłu naczepy wydobywał się dym, natomiast przez otwór w poszyciu „wanny” wysypywała się kukurydza. Na miejsce zadysponowano cztery zastępy PSP. Ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na pożar oraz uszczelnieniu otworu, przez który wysypywał się przewożony ładunek. Całkowita masa kukurydzy, która wysypała się na jezdnię to około trzy tony. Ogółem przewożonych było dwadzieścia sześć ton. Otwór w poszyciu naczepy powstał w wyniku przetopienia się blachy aluminiowej pod wpływem oddziaływania temperatury. Po ugaszeniu pożaru przemieszczono naczepę w bezpieczne miejsce na poboczu. W wyniku pożaru spaleniu uległa tylna opona, nie doszło natomiast do pożaru kukurydzy. Po sprawdzeniu rozkładu ciepła na tylnej osi pojazdu konieczne okazało się jej schłodzenie. Przyczyną pożaru było przegrzanie tylnej osi w wyniku zapieczenia łożyska lub hamulców. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 40 tys. złotych. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

Czytaj także: Kłęby dymu na Głubczyckiej. Pożar naczepy ciężarówki [FOTO]

O godzinie 13.58 zawyła syrena alarmowa na remizie OSP Krzyżanowice. Jeden zastęp ochotników został zadysponowany na ulicę Kolejową w Krzyżanowicach. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło bowiem zgłoszenie o obecności gniazda os. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu kokonu.

Kolejna strażacka interwencja miała miejsce o godzinie 16.27. Trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP zostały zadysponowane na ulicę Zamkową w Raciborzu. Przyczyną interwencji było zadziałanie czujki systemu przeciwpożarowego. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania strażacy przystąpili do działań. Polegały one na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zlokalizowaniu miejsca, w którym zadziałała czujka oraz sprawdzeniu obiektu przy pomocy kamery termowizyjnej, oraz detektora wielogazowego. Zagrożenia jednak nie stwierdzono.

O godzinie 17.18 jeden zastęp PSP udał się na ulicę Chorwacką w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło bowiem zgłoszenie o gnieździe os. Po dojeździe na miejsce zabezpieczono teren działań, a następnie usunięto gniazdo.

Ostatnią do tej pory interwencję odnotowano o godzinie 0.03 w nocy ze środy na czwartek. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja z ulicy Ogrodowej w Raciborzu. Zgłaszająca twierdziła, że z jednego z gniazdek eklektycznych wydobywają się iskry. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po przeprowadzeniu rozpoznania zagrożenia jednak nie potwierdzono.

Autor: red., fot. arch. portalu, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 grudnia 202319:20

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO]

Od św. Wacława do Mikołaszka. Krzanowice wierne tradycji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Kiedyś procesja z kościoła pw. św. Wacława do kościółka pw. św. Mikołaja ruszała wczesnym rankiem. Dziś przed południem, by więcej osób mogło wziąć udział w pielęgnowanej do dziś tradycji, a także uczestniczyć we Mszy św.

fot. M. Basista/Fotoperla.eu, wideo G. Gąsior
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.